У Харкові пройшла акція проти дискримінації жінок у назвах коктейлів місцевого бару

Поліна Куліш - 23 Березня 2024 | 15:01

23 березня в місті відбулася акція протесту проти сексизму та дискримінації жінок у назвах коктейлів харківського бару «Поза зоною», передає кореспондент Ґвара Медіа.

Пікет розпочався о 12:00 біля Харківського національного академічного театру опери та балету. Його метою є привернення уваги до проблеми та заклик людей писати заяви в поліцію щодо дій бару, повідомила одна з активісток Ліна.

Акція протесту в Харкові / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

«Ми побачили в новинах, що в Харкові є бар, який використовує назви для своїх коктейлів, жартуючи про зґвалтування, педофілію та інцест, об’єктивізуючи та стигматизуючи жінок. На мою думку, це абсолютно неприпустимо. Такі жарти та сексизм є частиною ланцюжка, який може призвести до зґвалтування. Ми маємо викорінювати подібні прояви, адже для них немає місця в Харкові», — сказала Ліна.

Ліна / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Вона зазначила, що метою акції протесту є донести до власників бару, що їхня назва є некоректною, та проінформувати громадськість Харкова про неприпустимість існування таких закладів.

Акція протесту в Харкові / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Як пише правозахисне видання ZMINA, у харківському коктейль-барі «Поза зоною» напої мають назви, пов’язані з сексуальною тематикою, такі як «МЖМ», «Вібратор», «Лесбійка». Деякі назви містять стигматизацію жінок — «Насмоктала», «Повія», «Дешева хвойда». Крім того, використовуються назви, що натякають на протизаконні та неетичні явища — «Зґвалтований» та «Мрія педофіла».

Акція протесту в Харкові / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа
Акція протесту в Харкові / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Ситуація викликала обурення серед активісток, правозахисниць та мешканців Харкова, які висловили свій протест на сторінці бару в соціальних мережах, вважаючи такі назви неприйнятними. У коментарях представники бару відкинули усі звинувачення, утім приховали сторінку з коктейлем «Зґвалтований» із закріплених сторіс.

Коментарі на інстаграм-сторінці бару / Зображення: zmina.info

«У той час, коли правозахисниці роками крок за кроком роблять освітні кампанії з культури згоди, якийсь один заклад громадського харчування своїм меню перекреслює неймовірні зусилля в цьому напрямі. Коли феміністкам закидують, що вони моралізаторки, я відповідаю: ніхто не хоче заборонити секс та еротику. Відповідальність суспільства – запобігати насильству, а не сприяти його поширенню», — повідомила проєктна менеджерка Центру прав людини ZMINA Ірина Юзик.

Журналісти харківських медіа «Накипіло» і «Люк» подали заяви до поліції й Держспоживслужби на цей бар за фактом виявлення реклами, що містить ознаки дискримінації та розповсюджується на носіях зовнішньої реклами, повідомили в Інституті масової інформації. У своїй заяві медійники посилаються на Закон України «Про рекламу». Згідно з частиною 1 статті 8 цього закону, забороняється реклама, що містить дискримінаційні твердження за ознаками походження, соціального статусу, раси, національності, статі, освіти, політичних поглядів, релігії, мови, роду занять, місця проживання чи дискредитує товари інших осіб. Крім того, відповідно до частини 3 статті 7, реклама не повинна містити інформації або зображень, що порушують етичні, гуманістичні, моральні норми та правила пристойності.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.