У Харкові на станціях метро «Історичний музей» та «Пушкінська», а також у ТРЦ «Французький бульвар» проходить всеукраїнська акція «Мапі України — жіночі імена», яка спрямована на перейменування вулиць на честь жінок.
Ідея створити таку акцію з’явилася до 140 річчю жіночого руху, яке відзначатимуть 8 грудня 2024 року. А в Україні до початку повномасштабного вторгнення лише 6% вулиць було перейменовано на честь видатних жінок.
Тож організатори зазначають, що хотіли б аби до 8 грудня по всій Україні перейменували 140 вулиць на честь жінок.
Саме тому в метро та торговому центрі сьогодні відбувається голосування, у якому можуть узяти участь усі охочі та вписати імена тих жінок, на честь яких мають називати вулиці в Харкові, на думку учасників.
Організатори також розташували свої плакати з пропозиціями на честь кого можна була б перейменувати вулиці, бульвари та сквери. Серед них: художниця Зінаїда Серебрякова, директорка Харківського науково-дослідного хіміко-фармацевтичного інституту Марія Ангарська, перша диригентка в Україні Аліса Відуліна, засновниця Харківської школи соціології Олена Якуба, волонтерка та військовослужбовиця Яна Червона, історикиня Олександра Єфименко, учена Антоніна Прихотько, харківська архітекторка Ганна Маяк та інші.
Після голосування, команда обере 10 жіночих імен, які вписували найчастіше та потім надасть цей список до міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища з пропозицією перейменувати вулиці на честь жінок.
Розпочати акцію вирішили в Харкові, адже наразі в місті нараховано 16 вулиць із жіночими іменами з 1460. Потім вона поїде в інші міста України.
Зранку в метро люди, які очікують потяги підходять, знайомлять з організаторами, читають про видатних українок і віддають свої голоси.
Юлія, одна з учасниць акції вважає, що таких акцій потрібно проводити більше та порушувати питання про рівність між жінками та чоловіками.
Прийти та проголосувати можна сьогодні, 7 березня, з 11:00 до 17:00 на станції метро «Історичний музей» та «Пушкінська», а також у ТРЦ «Французький бульвар».
Ініціаторами проєкту виступила «Коаліція Харківщини 1325», яка була створена в листопаді 2021 році для просування жінок у Харківському регіоні. 1325 — це номер Резолюції Ради Безпеки ООН, яку ухвалили 2000 року під назвою «Жінки, мир, безпека».
Команда складається з 25 представників та представниць громадських організацій, державних та комунальних установ, закладів освіти сектору безпеки та оборони. Координує діяльність Коаліції ГО «Центр гендерної культури».
Читайте також
- Харків’яни пропонують перейменувати в’їзд Трінклера на Глісаду Джуса.