У місті працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги для людей, які постраждали від насильства. Вона діє при Центрі надання допомоги постраждалим від насильства.

Про це повідомила пресслужба Харківської ОВА.

За словами фахівчині Олени Таркіної, з 2021 року мобільна бригада охопила послугами понад 400 людей. Це переважно жінки та жінки з дітьми, які постраждали від домашнього насильства.

У бригаді працюють фахівець соціальної роботи, психолог і водій. Вони можуть виїжджати на виклики та надавати необхідну допомогу постраждалим.

Щоб звернутися по допомогу, треба телефонувати за номером 093 303 03 53. Фахівці центру готові надати соціально-психологічну підтримку.

Дані ПРООН станом на 2018 рік свідчать, що від фізичного насильства вдома в Україні щороку страждають понад 1,8 млн жінок, лише 10% з них звертаються по допомогу. Інше дослідження Фонду ООН у галузі народонаселення (2021 р.) свідчить: 80% українців вважають, що жінка не повинна ігнорувати насильство з боку чоловіка заради збереження сім’ї. 

Куди звертатися у випадку домашнього насильства

  • Найперше, куди потрібно звернутися за допомогою – це поліція. Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву.
  • Національна безплатна «гаряча лінія» запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації надає цілодобові психологічні консультації за номером 116-123.
  • Працює урядова гаряча лінія за номером 15-47
  • У Харкові працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги для людей, які постраждали від насильства, за номером 093 303 03 53.

Читайте також

  • Україна отримала 10 швидких від Південної Кореї