Після реалізації проєкту першої в Україні підземної школи в Харкові почали будівництво ще трьох таких об’єктів. Про це сьогодні, 17 липня, в ефірі національного телемарафону повідомив міський голова Ігор Терехов.
За його словами, на будівництво цих шкіл поки що були виділені кошти тільки з міського бюджету. Однак через безпекову ситуацію у місті, ініціативу треба масштабувати. Уряд вже затвердив доручення про виділення коштів державою на облаштування таких закладів, реалізація триває.
Наразі у Харкові в закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році здобувають освіту 110 943 особи, про це раніше у відповіді на запит Ґвара Медіа повідомило Міністерство освіти і науки України.
З них понад 3 тисячі школярів навчаються очно, про це на брифінгу розповіла керівниця департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко.
Враховуючи це, можна дійти до висновку, що цьогоріч лише близько 2,8% дітей у Харкові мають доступ до навчання офлайн. Всі інші — онлайн.
Основною причиною для цього є постійні повітряні тривоги та загроза ударів по місту і області. Відтак, повітряну тривогу на Харківщині оголосили ще 7 липня о 14:27, а закінчилась вона о 03:15 9 липня. Таким чином тривога тривала 36 годин та 47 хвилин і це був новий антирекорд регіону. Крім того, за статистикою мера, лише протягом червня Росія 22 рази обстріляла Харків різними видами озброєння, як наслідок 92 особи були поранені, а 6 — загинуло.
«Харків потребує сучасних систем ППО, які захистять небо, щоб люди могли жити в більш-менш нормальних умовах, а діти могли спокійно навчатися», — підсумував Ігор Терехов.
Нагадаємо, 2 квітня Ігор Терехов повідомив про завершення будівництва першої підземної школи. За його словами, приміщення школи збудоване за стандартами безпеки, має 20 класних кімнат та розраховане на прийом 900 учнів у дві зміни.
Також на Харківщині також будують підземні школи в Коротичі та Люботині.
Крім того, міська рада разом з Міністерством охорони здоров’я працює над створенням реанімаційних та операційних під землею. Вони будуть створені на базі медзакладів Харкова.
Читайте також
- З 1 вересня заплановано початок освітнього процесу у режимі офлайн у Лозівському та Красноградському районах. Загалом кількість таких громад складе 11.
- Збитки системі освіти України через війну становлять майже $14 млрд — МОН.Відповідно до оцінки Світового банку «UKRAINE Third Rapid Damage and Needs Assessment (RDNA3) February 2022 – December 2023» (UA RDNA3 report) у зв’язку з повномасштабною агресією національна освіта зазнала збитків на $13,923 млрд.