У кожному районі були створені робочі групи, які вже перевіряють на відповідність нормам безбар’єрності громадські місця та установи.

У Харкові до кінця 2024 року планують розробити інтерактивну мапу доступності. Про це повідомив директор Департаменту інклюзивної доступності та безбар’єрного середовища Юрій Шпарага. 

За його словами, у Харкові є чимало об’єктів, які відповідають нормам безбар’єрності, однак про них мало хто знає.

«Проблема в тому, що про них мало хто знає. Тому було вирішено створити мапу доступності. Відкривши її, можна буде побачити реальну картину доступності в Харкові», – розповів він.

За словами Шпараги, у кожному районі були створені робочі групи, які вже перевіряють на відповідність нормам безбар’єрності заклади торгівлі та побутового обслуговування, лікарні, банки, готелі, установи соцзахисту населення тощо. Усі об’єкти, які пройдуть цю перевірку, будуть позначені на інтерактивній карті. 

Крім того, за допомогою сервісу можна буде дізнатися, де курсують тролейбуси та автобуси з низькою підлогою.

Нагадаємо, Департамент інклюзивної доступності та безбар’єрного середовища Харківської міської ради почав працювати лише у липні цього року. Він став першим в Україні та здійснюватиме державну політику у сфері створення та функціонування безперешкодного середовища для всіх груп населення. Це стосується різних сфер – транспорту, будівництва, благоустрою, соціальної інфраструктури та іншого.

На цю тему

Укрзалізниця відкрила на залізничному вокзалі у Харкові сучасний зал очікування для осіб з інвалідністю та оновила вбиральні. Також в укритті вокзалу, яке розташоване на цокольному поверсі головного залу, відкрито кімнату для відпочинку пасажирів з дітьми.

83% українців вважають безбар’єрність новою цінністю для суспільства. Більшість опитаних вважають, що для створення доступності та комфорту слід зосередити увагу на зміні поведінки людей.