У харківській друкарні «Фактор-Друк», по якій росіяни завдали ракетного удару, готувались приблизно від 1 до 3% підручників.
Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки у відповідь на запит hromadske.
У міністерстві зазначили, що замовлення підручників на наступний навчальний рік знаходиться на завершальному етапі та становить понад 8,5 млн примірників.
«МОН гарантовано забезпечить учнів 7 класу НУШ необхідними підручниками, зокрема підручниками шрифтом Брайля, на це в держбюджеті вже закладено кошти», — зазначили у міністерстві.
Процес закупівлі підручників, зазначили в МОН, відбувається за наступним алгоритмом:
- МОН оголошує конкурс, на який видавництва або авторські колективи подають проєкти підручників.
- Інститут модернізації змісту освіти організовує комплексну експертизу (педагогічну, психологічну, антидискримінаційну), за результатами якої підручники отримують гриф МОН «Рекомендовано».
- Заклади загальної середньої освіти ознайомлюються та обирають ті підручники, за якими вони хочуть працювати.
- Підручники, які за результатами вибору ЗЗСО набрали 10 тисяч і більше голосів, затверджуються та отримують право видаватися за держзамовленням.
- Інститут модернізації змісту освіти укладає договори на видання та доставлення підручників із видавництвами, яким належать авторські права на відповідні підручники
- Видавництва самостійно обирають друкарні для друку підручників.
Друкувати підручники можна в будь-якому місті в Україні. Але Харків, зазначає МОН, є книжковою столицею і більшість книжок, зокрема й підручники, друкуються саме на харківських поліграфкомбінатах.
«Харківські друкарські підприємства перебувають у важких умовах: проблеми з енергопостачанням, бронюванням фахівців поліграфічної галузі та постійні обстріли міста, — це все комплексно впливає на терміни друку», — додали в міністерстві.
Що відомо про атаку?
Вранці 23 травня російські війська прямим влучанням ракети С-300 зруйнували у Харкові типографію «Фактор-друк», яка входить до групи компаній «Фактор» та є одним з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі. Відомо про 21 постраждалого та 7 загиблих внаслідок удару. Усі загиблі — працівники друкарні.
«Друкуються там не лише книжки видавництва Vivat, а й практично усіх українських видавництв. Зараз розгорніть свої книжки на останніх сторінках — і гляньте, скільки з них надруковані у “Фактор-друк”. Обіцяємо, ви будете здивовані, як їх багато», — написали у видавництві Vivat.
Російська ракета влучила в дах палітурного цеху. Унаслідок чого згоріло унікальне обладнання та зруйновано будівлю. Загальні збитки склали близько шести мільйонів євро.
Власник групи поліграфічних компаній «Фактор» Сергій Політучий заявив, що після російського удару по друкарні «Фактор-Друк» у Харкові поліграфічна потужність України може скоротитися щонайменше на 40%. Для відновлення друкарні потрібно щонайменше пів року.
Читайте також
- Росія знищила найбільшу друкарню в Харкові: наслідки для українського книговидавництва