У суботу, 4 лютого, відбудеться літературний вечір з українською письменницею та кінорежисеркою Іриною Цілик.

Організаторами заходу стали Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz та ЛітМузей.

Модераторка Наталка Маринчак поспілкується з мисткинею про особисте та загальне дорослішання. Поговорять про виступи та зйомки на прифронтових територіях, сучасне українське кіно, родинний досвід участі у війні, а також обговорять дім, який став центрально темою радіодиктанту Національної єдності. Текст до нього написала Ірина Цілик.

Вхід на подію — за попередньою реєстрацією.

Про письменницю:

Ірина Цілик є авторкою кількох збірок поезії, прози та дитячих видань. Співпрацювала з різними українськими виконавцями та музичними гуртами як поетеса.

Щодо кіно, то дебютним фільмом кінорежисерки став «Земля блакитна, ніби апельсин», який у 2022 році виявися документальним хітом як в Україні, так і за кордоном. Це вперше в історії стрічка українського режисера взяла участь і виборола нагороду за «найкращу режисуру» престижного американського кінофестивалю «Санденс» (2020).

А з початку повномасштабного вторгнення, стрічку показували в різних європейських містах у підтримку України та збору коштів.

Наразі «Земля блакитна, ніби апельсин» потрапила до фіналу конкурсу серед висунутих мистецьких творів номінації «кіномистецтво» на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2023 року.

Торік Ірина Цілик презентувала свій дебютний ігровий фільм «Я і Фелікс», Одну з головних ролей у картині виконав поет і прозаїк Юрій Іздрик.

  • У Берліні відбудеться український фестиваль сучасного мистецтва.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.