У середньому за 2022 рік у Харкові подешевшали квартири на 40%.

Таку інформацію надав голова харківського відділення Асоціації фахівців із нерухомості України (АФНУ) Андрій Правдін порталу «Будогляд».

До 24 лютого харківський ринок нерухомості працював активно, але після російського вторгнення в Україні було призупинено роботу державних реєстрів, пов’язаних із правами власності на нерухоме майно.

Як пояснює Андрій Правдін, у людей зникла можливість легально укладати угоди купівля-продаж.

Запрацювали реєстри лише на початку травня 2022 року. Активність на ринку почала з’являтися з вересня.

Найдешевші продажі були зафіксовані в травні, червні та серпні. На той час багато власників готові були піти на цінові поступки під час продажу квартир.

Однак у грудні 2022 року, ціни стабілізувалися і, скоріш за все, на думку експерта, у Харкові більше не буде таких пропозицій, як:

  • 1-кімнатна квартира в П’ятихатках за $5000;
  • 1-кімнатна квартира біля станції метро «Палац Спорту» за $16 000;
  • 3-кімнатна квартира на ХТЗ за $24500.

Наразі медіанна ціна проданих квартир стабілізувалася на рівні близько $27 000. Тобто, у середньому протягом року квартири в Харкові подешевшали на 40 %, але в грудні ціни зросли на 9 %.

Загалом ціни на квартири знизилися не настільки сильно, як кількість продажів. Це сталося тому, що скоротився не лише попит, а і пропозиція. Під час війни кількість квартир на ринку поменшала у 2,5–5 разів.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.