Сьогодні, 8 червня, на території Харківського Літмузею минула розмова із Вікторасом Бахметьєвасом та Вахтангом Кебуладзе. Темою бесіди литовського та українського філософів була пам’ять та її вплив на наш вибір майбутнього.
Спікери порушили ряд запитань:
- Як пам’ять впливає на наш вибір майбутнього?
- Що пам’ятає литовське суспільство про радянську окупацію?
- Скільки часу потрібно для прощення нападника?
- Чи передбачає «прощення» «забування»?
Вахтанг Кебуладзе — філософ, публіцист, перекладач, спеціаліст з феноменології, доктор філософських наук, професор катедри теоретичної й практичної філософії філософського факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка, доцент катедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська Академія», співголова Українського феноменологічного товариства, учасник гурту «Джин», член Українського ПЕН.
«У мене немає сил вибачити те, що відбулося в Бучі, Маріуполі, Новій Каховці. Ми не можемо й не маємо на права забути злочини, які вчинила Росія», — сказав Вахтанг Кебуладзе.
Вікторас Бахметьєвас — доктор філософії, викладач, перекладач, директор Центру Еммануеля Левінаса у Каунасі (Литва). Сфера зацікавлень — етика, перетин етики й філософії релігії.
«Імперії як історичний феномен з часом зникають. Литва двічі була під окупацією Росії. Зараз литовці навчились жити із розумінням, що поруч завжди є “агресивний сусід”, але ми маємо відсторонитись від нього і дивитись в майбутнє», — сказав литовський філософ Вікторас Бахматєвас.
Розмова відбулася в рамках «П’ятого Харкова» — спільного проєкту Харківського літературного музею та Сергія Жадана за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Читайте ще
Куди піти в Харкові? Кінопокази, літвечори та музика. З початку весни до Харкова повертається все більше й більше людей. Разом із ними місто насичується новими заходами, вечірками, осередками.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!