У звільнених районах Харківщині нині працює близько 200 рятувальників та піротехніків ДСНС, 35 фахівців – безпосередньо в Ізюмі.

За словами начальника управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС України Олег Бондар, основним завданням наразі є розмінування територій, які потрібні для роботи рятувальників. Окрім цього, вкрай важливе розмінування систем життєзабезпечення, зокрема, електромереж, газопостачання, водопостачання.

«Також нашим фахівцям звичайні громадяни повідомляють про можливі вибухонебезпечні предмети на вулицях або подвір’ях. Тоді ми негайно вирушаємо до людей і надаємо допомогу, аби прибрати це смертоносне залізо від цивільного населення», – сказав Олег Бондар.

За попередньою оцінкою фахівців, 80% Ізюма зруйновано. Перебування у місті є досить небезпечним, адже й досі є цілі вулиці, де лежать протипіхотні міни та залишки тих мін, які навіть заборонені Женевською конвенцією.

Gwara Media фіксує життя деокупованих міст та селищ у Харківській області, зокрема ми підготували репортажі з Гракового, Балаклії та Козачої Лопані. Там правоохоронна система уже відновила роботу та фіксує військові злочини, вчинені російською армією.