Детективи Держбюро розслідувань завершили розслідування справи про падіння гелікоптера ДСНС у Броварах 18 січня, який перевозив керівництво Міністерства внутрішніх справ. П’ятьом посадовцям авіаслужби інкримінують порушення правил безпеки польотів.

Про це повідомили на сайті ДБР.

Про підозру в порушенні правил безпеки польотів повідомлено:

  • начальнику Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС України;
  • в.о. командира спеціального авіаційного загону;
  • заступнику командира з льотної підготовки;
  • командиру авіаційної ескадрильї;
  • начальнику служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України з міста Ніжин Чернігівської області.

За версією слідства, підозрювані проігнорували складні погодні умови, допустивши до польоту екіпаж без необхідних сертифікатів. В результаті гелікоптер, що перевозив керівництво МВС, зазнав аварії під час маневру уникнення будівлі.

У ДБР зазначають, що під час підготовки польоту екіпаж не проінформували про складні погодні умови над маршрутом, зокрема над Броварами. Сам екіпаж не мав допуску до польотів за такої погоди й потрібних сертифікатів. Проте відповідальні за безпеку не скасували або не перенесли політ.

Через погоду гелікоптер летів на гранично низькій висоті. Командир почав облітати будинок, але різко піднявся, втратив орієнтацію і при зіткненні з землею вертоліт впав на дитсадок, будівлі та машини.

Внаслідок падіння гелікоптера 18 січня 2023 року загинули високопосадовці МВС, зокрема міністр Денис Монастирський. Також загинуло чотири жінки та малолітня дитина. 31 особа, серед яких 13 дітей, отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.

Читайте також

  • На Харківщині затримали агента ФСБ, який розвідував оборонні рубежі на кордоні з Росією — СБУ