У березні 2025 року на Куп’янському напрямку Сили оборони звільнили частину територій. Втім штурми з боку російських військ не припиняються.

Про це 24 березня в етері ‎«Суспільного‎» розповів заступник командира 429-го окремого полку безпілотних систем ‎«Ахіллес‎» Олесь Маляревич.

Так, за даними ‎«DeepState‎», 14 березня стало відомо про звільнення території біля Фиголівки, поблизу Голубівки та Синьківки – 10 березня, біля Западного – 5 березня.

Скриншот «DeepState» за 24 березня 2025 року

За словами Олеся Маляревича, російські війська на Куп’янському напрямку активно використовують піхотні підрозділи, а понтонні переправи [мости — ред.] не будують, однак намагаються це зробити підтягуючи мостоукладники. ЗСУ регулярно виявляють та знищують їх ще на підходах.

Також армія РФ на правому березі річки Оскіл зазнає значних втрат, адже евакуація поранених для них є складним завданням через відсутність переправ. Маляревич розповів, що ті російські військові, яким вдалося перебратися на праву сторону річки Оскіл, намагаються сховатися – риють укриття, використовують будинки, підвали та бліндажі в покинутих населених пунктах.

‎«Інколи буває, що три-чотири особи перебувають у секторі, а територія замальовується, як “червона”, то це не значить, що там зайшли полком і стоять. Там десь до пів тисячі піхоти противника перебуває, але вони розповзлися на великі території, їх виявити й знищити важко‎», – підсумував Маляревич.

Нагадаємо, що 23 березня на Харківському напрямку росіяни один раз намагалися прорвати оборонні рубежі українських військ у бік Вовчанська.

На Куп’янському напрямку вчора відбулося п’ять боєзіткнень. Сили оборони відбивали штурми російських військ в районах Загризового, Петропавлівки та Богуславки.

Читайте також