Правозахисна організація Freedom House зафіксувала 39 випадків дій на ґрунті гомофобії або трансфобії та мову ворожнечі у 2022 році.
З них 22 випадки — злочини ненависті, а 17 — інциденти ненависті, йдеться в річному звіті організації.
За минулий рік значно знизилася кількість нападів на ЛГБТ+ центри, заходи або активістів із боку ультраправих угрупувань через відсутність публічних подій і перемикання уваги опонентів до військових справ.
Водночас без інцидентів не обійшлося. Один із таких випадків стався у Львові — напали на керівницю громадської організації «Інсайт» та очільницю громадської ініціативи «Марш жінок» Олену Шевченко. У квітні активістку облили невідомою речовиною і вона отримала хімічний опік обличчя та очей.
Ще один напад стався біля київського ЛГБТ-клубу «Versace». У червні під час інтерв’ю до ЛГБТ-військового Олекси підійшла група молодиків та намагалися завадити робочому процесу, після чого один із групи вдарив Олексу в щелепу. Нападникам нібито не сподобалося, що хлопець був на підборах і загалом належав до ЛГБТ-спільноти. За хлопця почала вступатися подруга, трансгендерна дівчина, блогерка Шеріл. Їй у відповідь бризнули в обличчя перцевим балончиком.
За даними правозахисників, у 2022 році зафіксовано 105 випадків дій на ґрунті гомофобії або трансфобії, дискримінації та інших порушень прав людини.
Крім того, під час повномасштабної війни значно знизилася кількість злочинів ненависті так званого «змішаного типу», тобто тих злочинів, коли жертву для пограбування чи вимагання обирають саме через її сексуальну орієнтацію.
У Freedom House зазначають, що причиною може бути зниження активності користувачів інтернет-ресурсів для гей-знайомств, якими зазвичай послуговувалися злодії.
- Законопроєкт про цивільні партнерства підтримав другий комітет Верховної Ради.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.