Після початку повномасштабного вторгнення у Реєстрі волонтерів у Податковій службі зареєструвалися 2383 українця, що в 8,4 раза більше, ніж за весь час існування переліку.
Про це повідомляє Опендатабот.
Реєстр волонтерів антитерористичної операції створений у 2014 році й до повномасштабного вторгнення в ньому було лише 320 осіб. На початок 2023 року Державна податкова служба нарахувала 2 699 волонтерів.
Приблизно 70% реєстрацій за 2022 рік припало на грудень. Головна причина — убезпечити себе від проблем із податковою.
Також серед причин зареєструватися в переліку волонтерів від ДПС є:
Не потрапити під оподаткування благодійних внесків. Без цього на донати ДПС може нарахувати 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору.
Не потрапити під фінмоніторинг та блокування рахунків від банку. Ще одна причина не зволікати з реєстрацією волонтером — підозрілість деяких операцій по картці для вашого банку. Там можуть запитати підтверджуючі документи та навіть заблокувати рахунок за їх відсутності.
Рейтинг довіри. Враховуючи скільки існує шахрайських схем із донатами, включення до офіційного переліку волонтерів також може стати вирішальним аргументом на користь довіри до збору.
Важливо, що за використання донатів із метою прибутку недобросовісних волонтерів чекає кримінальна відповідальність за статтею 201–2 ККУ. Під час воєнного стану, незалежно від розміру шкоди, за це можна отримати від 5 до 7 років ув’язнення з конфіскацією майна. Крім того, шахраям можуть заборонити обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Як зареєструватися волонтером?
- Подати заяву до ДПС за місцем реєстрації (паперову або електронну);
- У документі вказати ІПН та банківські реквізити волонтера;
- Включення до реєстру здійснюється за заявою протягом одного робочого дня.
Нагадаємо, благодійний Фонд Сергія Притули та UAnimals розпочали спільний збір для допомоги військовим та котикам у притулках.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.