У Чугуївському міському суді розглядатимуть справу щодо 54-річної жінки за роботу на окупантів та організацію референдуму з метою приєднання Харківщини до РФ.

Про це повідомляє обласна прокуратура.

За даними слідства, під час окупації Чугуївського району жінка влаштувалась на роботу до псевдоадміністрації і стала так званим «помічником начальника Вовчанського територіального управління». Колаборантка отримала завдання від «голови» псевдооргану влади щодо організації та проведення «референдуму» з метою приєднання територій Харківщини до РФ.

Підозрювана проводила агітаційну роботу серед місцевих мешканців щодо обов’язкової участі в проведенні вказаного незаконного референдуму, йдеться в повідомленні.

«Так, під час перебування в селах Синельникове, Симонівка, Лиман, Графське Вовчанської міської громади Чугуївського району колаборантка підшукувала серед місцевого населення осіб, згодних працювати на так званих виборчих дільницях для «великого русского будущего»», — кажуть у прокуратурі.

Зазначається, що жінка розповідала людям, що для цієї роботи їм необхідно подати заяву про згоду кандидата на призначення членом виборчої комісії Харківської області, анкету, копію паспорта й документа про освіту кандидата, фотокартки, тощо.

Наразі підозрювана перебуває під вартою.

Читайте також

  • Суд дав 11 років інформаторці, яка наводила російські ракети на житлові квартали Харкова.