У США внесли законопроєкт про визнання росії країною-спонсором тероризму і визнання дій росіян в Україні актом геноциду. 

Про це повідомляють Мінфін з покликанням на старшого радника Конгресу США Пол Массаро. 

Наразі США закріпили такий статус за чотирма країнами: Куба, Північна Корея, Іран та Сирія. Поняття «держава-спонсор тероризму» закріплено на законодавчому рівні у США. До таких країн США уповноважений може відносити ті, які неодноразово надавали підтримку актам міжнародного тероризму.

Законодавство США передбачає чотири основні категорії санкцій для країн зі статусом держави-спонсора тероризму:

  • обмеження зовнішньої допомоги США;
  • заборону на експорт і продаж оборонної продукції;
  • контроль над експортом товарів подвійного використання;
  • фінансові та інші обмеження.

Найважливіше те, що країни чи особи, які торгують з державами-спонсорами тероризму, також можуть накласти санкції. Тобто це робить країну вигнанцем на міжнародному рівні.

Підприємства та неурядові організації США можуть вважати, що будь-яка взаємодія з державою-спонсором тероризму є забороненою.

Крім юридичних наслідків, це також впливає на репутаційні ризики зв’язки з такою країною.

Крім цього, статус росії, як держави-спонсора тероризму, ізолює її на міжнародному рівні, що могло б посилити тиск на агресора, доки запроваджені санкції не дають бажаних результатів.

Також цей статус розширює можливості іноземців подавати позови проти росії в судах США. Однак у Мін’юсті кажуть, що це не грає на руку Україні, оскільки на гроші від конфіскації російських активів у США зможуть претендувати насамперед американські громадяни, військові та представники уряду, пояснила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра в інтерв’ю LIGA.net. 

У судах можуть з’явитися тисячі позовів від американських громадян, які постраждали від війни рф у Чечні, Грузії, Сирії та Україні. Конфісковані кошти РФ мають піти передусім на задоволення таких позовів.

Нагадаємо, що у США затвердили новий транш військової допомоги для України на суму $1,1 млрд.