Радіодиктант до Дня української писемності та мови відбудеться 9 листопада. 

Текст написала режисерка Ірина Цілик, а зачитає його акторка Ада Роговцева.

Про це розповідає член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо та телебачення, Дмитро Хоркін.

«Сьогодні це особливо важливо, адже ми бачимо, що війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності. Це флешмоб поваги до нашої культури, це можливість долучитися до спільної дії, яка об’єднує всіх нас», – зазначив член правління Суспільного мовлення Дмитро Хоркін.

Цьогоріч відбудуться деякі зміни – написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу.

Оскільки за кордоном вимушено опинилися мільйони наших громадян у різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту.

«Де б ви не були, де б не знаходились, пишіть Радіодиктант національної єдності разом з нами. Ми не перевіряємо знання, це не форма контролю. Ми хочемо, щоб цей диктант писали люди різних професій та інтересів, щоб показати всьому світу, як нас багато. Головне, що ми всі об’єднаємося», – наголошують організатори.

Початок радіодиктанту – 9 листопада, об 11:00. Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях «Українського Радіо» та «Радіо Культура».

Радіодиктант національної єдності започаткований командою Українського Радіо у 2000 році. З того часу він щорічно проводиться у День української писемності та мови.

Нагадаємо, що у Німеччині запрацював український освітній хаб, куди українці можуть звертатися за освітніми послугами.