Київський апеляційний суд ухвалив обвинувальний вирок відносно колишнього міліціонера БМОП «Беркут» ГУМВС України в Харківській області, повідомили в Офісі генерального прокурора.

Його обвинувачували у катуванні протестувальників на колонаді центрального входу на стадіон «Динамо» імені В. Лобановського.

Цим вироком апеляційний скасував виправдувальний вирок Дніпровського районного суду Києва, який раніше був предметом апеляційного розгляду та на підставі постанови Касаційного кримінального суду Верховного Суду переглядався в апеляції повторно.

За катування засуджено колишнього міліціонера БМОП “Беркут” ГУ МВС України в Харківській області / Фото: Офіс генерального прокурора

Під час нового апеляційного розгляду прокурори довели вину колишнього «беркутівця», який є працівником поліції, у катуванні (ч. 2 ст. 127 КК України). Його засудили до 6 років позбавлення волі. Вирок набрав законної сили з моменту його проголошення.

«Прокурори довели, що засуджений умисно заподіяв за попередньою змовою групою осіб сильний фізичний біль, фізичне та моральне страждання двом учасникам Революції Гідності шляхом нанесення побоїв, мучення та інших насильницьких дій. Це було зроблено, щоб покарати потерпілих за їхню участь у акціях протесту 20 січня 2014 року на перехресті вулиць М. Грушевського та Паркової дороги, а також з метою залякування та дискримінації їх та інших осіб», – йдеться у повідомленні.

Тоді обох протестувальників скинули з колонади. Також одного з них, який на той момент був неповнолітнім, роздягнули при температурі повітря -12°C і поранили у стегно правої ноги ножем. Після цього забризкали перцевою рідиною та примусили пройти оголеним через групу правоохоронців, співаючи гімн України. Таким чином висміювали його ідеологічні переконання. Надалі потерпілих звинуватили в організації масових заворушень.

Читайте ще

Передавала Росії дані про переміщення ЗСУ: коригувальниця з Куп’янського району отримала судовий вирок. Їй призначено покарання у 6 років позбавлення волі.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!