Броньовик захищений від мін та оснащений кулеметом. Це вже не перші автомобілі на озброєнні штурмовиків, у червні 2023 року їм передавали аналогічний.
За словами начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, спецпідрозділ самостійно комунікував із виробником, аби підібрати такі машини, які підходитимуть для виконання поставлених завдань. Вони вже працюють на Куп’янському напрямку та інших гарячих точках регіону. Національна поліція залучена в евакуації в тому числі дітей, яка проводиться в Куп’янському районі.
«Це був проєкт минулого року, направлений на посилення обороноздатності нашої області. Посилення матеріально-технічної бази спецпідрозділу національної поліції «КОРД». Цей підрозділ зупиняв і фактично зупинив [російську – прим.авт.] диверсійно-розслідувальну групу, яка намагалася заїхати 27 лютого 2022 року», – додає Синєгубов.
Проєкт цього року вже завершений, проте наступного планується продовження підтримки сил оборони. Пріоритетом є в тому числі і відбудова пошкодженого житла, а на це витрачається фактично мільярди гривень.
Більше про Козак-7
Козак-7 – бронеавтомобіль розроблений українською компанією НВО «Практика» в кооперації з іншими учасниками Ліги оборонних підприємств. Вперше представлений командуванню ЗСУ на початку 2022 року.
За інформацією Промислового порталу, такі машини ще до повномасштабної війни розроблялися для іноземного замовника за індивідуальним технічним завданням та призначалися в першу чергу для ведення бойових дій в умовах міської забудови.
Транспорт оснащується двигуном Power Stroke V8 turbodiesel потужністю 390 к.с. та здатний розвивати швидкість до 150 км/год. Може перевозити до 9 бійців. Рівень балістичного захисту відповідає стандарту ПЗСА-5 (аналогічний стандарту НАТО STANAG 4569 lvl 2) та захищає від куль 7,62х51 мм у всіх проєкціях. Протимінний захист витримує міни потужністю до 6 кг тротилу.
Додаткові характеристики
- Повна маса – 11800 кг;
- Довжина – 6600 мм;
- Ширина – 2340 мм;
- Висота по корпусу – 2600 мм;
- Коробка передач – автоматична;
- Кліренс – 370 мм;
Також на базі «Козак-7» доступна лінійка спеціальних машин (командно-штабних, пунктів управління, протитанкових комплексів, медичних тощо).
Машина не встигла надійти на озброєння до початку повномасштабного вторгнення, тому броньовики почали виробляти в Україні вже під час війни.
«Виконуємо завдання на Куп’янському напрямку проводимо роботи по зачистці території, евакуації як населення, так і допомагаємо військовим ЗСУ і ця машина забезпечує підтримку піхоти, тому можна як відступати, так і наступати, а броня дозволяє надійно евакуювати особовий склад», – говорить начальник спецпризначенців.
Читайте також
Cили оборони відбили 7 російських атак поблизу Синьківки на Куп’янському напрямку – Генштаб. На Куп’янському напрямку російська армія безрезультатно вела штурмові дії біля Синьківки Харківської області.
Піротехніки Харківщини отримали унікальну машину для розмінування українського виробництва – фото. Це перша в Україні такого роду спецтехніка. Усього сапери отримають дві машини – друга буде передана до кінця листопада.