Після витрат на безпеку та оборону країни, на яку кошти спрямовуються першочергово, соціальні виплати залишаються другими за значимістю. Про це сказали в Міністерстві соціальної політики України.
У повідомленні також додають, фінансування для ВПО є пріоритетним і відбувається завдяки підтримці міжнародних партнерів.
«Ці виплати допомагають подолати найважчий період налагодження життя на новому місці, інтегрування в нову громаду, пошуку нової роботи», — говорять у міністерстві.
Саме томуЮ говорять у Мінсоцполітики, виплати на проживання ВПО за червень були профінансовані у повному обсязі, «тобто всім, хто має право на їх отримання, кошти поступили на банківські рахунки до кінця місяця».
Раніше начальник пресслужби ОВА Сергій Кіш повідомляв громадськості, що у червні допомогу на проживання для понад 150 тис сімей пересенців на Харківщині виплатять не на початку місяця, як зазвичай, а в кінці.
Крім того в ефірі телемарафону голова Харківської ОВА Синєгубов зазначив, переселенці в Харкові можуть розраховувати на суму приблизно в 10 000 грн та додаткову фінансову підтримку для дітей. В той же час, сайт адміністрації містить іншу інформацію — допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам призначається на шість місяців на сім’ю, яка звернулася за призначенням і надається у такому розмірі:
- для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 грн.
- для інших осіб – 2000 грн.
Читайте також
- Харківщина серед лідерів в Україні за кількістю внутрішньо переміщених осіб.Станом на 21 червня 2024 року у Харківській області офіційно зареєстровано 526 428 внутрішньо переміщених осіб або 11,2% від загального числа ВПО.
- На Харківщині запрацювала єдина в Україні багатоканальна соціальна «гаряча лінія». На 1552 можуть звертатися люди з питаннями соціального захисту сімейних форм виховання, ВПО та соціального забезпечення військовослужбовців.