З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Харківська ОВА уклала договорів на висвітлення своєї діяльності у ЗМІ, на рекламні, маркетингові послуги, друк фотоальбомів, послуги з організації та зв’язків з громадськістю, послуги із графічного дизайну та послуги фотографів на 12-12,5 мільйонів гривень, повідомляє Харківський антикорупційний центр.

27 липня 2023 року стало відомо ще про 2 мільйони гривень, які пішли на піар Харківської обласної військової адміністрації.

Тоді ХОВА опублікувала 7 закупівель на послуги, дотичні до піару, на загальну суму майже у 2,5 млн грн. Усі договори були підписані в один день – 24 лютого 2023 року. 

ХОВА відреагувала на пост ХАЦ, вказавши, що це фейк

Обласна військова адміністрація прокоментувала, що не публікувала 7 нових закупівель на інформаційні послуги.

«На порталі “Prozorro” були проведені технічні  оновлення, які жодним чином непов’язані з новими закупівлями  та додатковими витратами, як зазначають деякі видання та телеграм-канали.

Тому просимо представників медіа та громадських організацій, зокрема ГО «Харківський антикорупційний центр», перевіряти інформацію, перш ніж публікувати її на своїх інформаційних ресурсах», — йдеться у заяві ХОВА.

У Харківській ОВА також зазначили, що 2023 року на реалізацію заходів Програми з оперативного інформування громадян області про діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо актуальних питань життя регіону з обласного бюджету виділено 5 181 406 грн (рішення Харківської обласної ради від 24.12.2022 № 472-VІII «Про обласний бюджет Харківської області на 2023 рік»).

ХАЦ не забарився з відповіддю на заяву ХОВА стосовно розповсюдження неправдивої інформації

За даними ХАЦ, вони не опублікували жодної неправдивої чи фейкової інформації.

«Чи свідомо, чи ні, не знаємо, але ХОВА у своїй заяві маніпулює фактами щодо нашої публікації.По-перше, ми в першому абзаці матеріалу вказуємо, що всі 7 закупівель – це закупівлі, договори на які були укладені 24 лютого 2023 року. Ніде не стверджується, що договори укладені зараз, у липні 2023-го. По-друге, всі 7 закупівель, про які йде мова, – завантажені в систему публічних закупівель “Prozorro” вчора – 26 липня 2023 року, у другій половині дня, після чого і стало відомо про додаткові 2 мільйони гривень на піар та супутні послуги для ХОВА. Оскільки ХАЦ вважає своєю метою постійний моніторинг витрат коштів українських платників податків, то ми відразу повідомили своїм читачам нову інформацію про витрати ХОВА», — таку відповідь дали у Харківському антикорупційному центрі.

Журналісти Ґвари поцікавилися у начальника Харківської ОВА щодо доцільності витрати коштів на піар та маркетинг під час повномасштабної війни.

«Щодо піару, всі тендери були скасовані. Стосовно іншого [інших закупівель — прим. авт.] будемо дивитись, тому що є ще напрямки, які не можна казати на камеру, не на загал. Однак, маємо проводити роботу щодо висвітлювання інформації в ЗМІ, в тому числі наших військових, щоби люди знали де вони перебувають, що вони роблять на фронті. Таку роботу, звичайно, проводити маємо, але це не піар і не маркетинг і всі інші історії», — прокоментував публічні закупівлі начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Читайте також

Раніше Ґвара писала, що Харківська ОВА планує витратити на піар та маркетинг майже 4 мільйони гривень, ще понад 800 тисяч — на друк. І якщо тендер сумою 2 мільйони гривень на висвітлення діяльності обласної військової адміністрації через засоби масової інформації – в онлайн-медіа справді призупинили, то на виготовлення інформаційного бюлетеня «Харківщина – це Україна» все ж планують витратити 546 700 гривень, ще 299 250 гривень – на послуги, пов’язані з друком