Від війни не можна абстрагуватися. Людина знаходиться в центрі цього абсурду і перед нею стоїть єдина мета — дослідити себе і знайти нові сенси.
Харків. 13 липня. Гончарівський бульвар 10\2. Культурно-громадський центр «DRUK». Галерея «Творче нежить». Відкриття персональної виставки Марини Чайки «Трансформація: перезавантаження».
Авторка — фотографка та діджитал мисткиня, працює з напрямками абстракціонізму, концептуалізму та діджитал арту.
Вона з Кривого Рогу, проте в Харкові вже давно. І тут, 13 липня, відкрила виставку про пізнання себе та пошук нових сенсів в умовах, які здаються колапсом. Ґвара Медіа побували на заході та поспілкувалися з мисткинею, як це було переказуємо далі.
«Трансформація — проголошення смерті одного сенсу і переродження в інший», — так Марина Чайка починає розмову.
Переродження — шлях самодослідження і він, як і будь-який інший, складається з етапів. Тобто конкретних кроків. Їх всього три і кожен наступний з них не може існувати без попереднього.
Перший — тілесна геометрія. Це відправна точка. Повернення до себе, як до «матеріальної істоти». Важливо у складні моменти звертатися до себе. До свого тіла. Пізнавати його.
Другий — енергія і трансформація. Метафізичні сенси.
«Відкриває інші більш сакральні сенси», — далі розповідає авторка виставки про трансформацію свідомості та духовні пошуки у цій серії.
Третій і останній — соціальні сенси і потреба дослідження контексту, людей навколо.
«Така потреба виникає, коли наше дослідження фізичного та духовного задоволене. Тоді ми через себе намагаємося знайти якийсь загальний соціальний сенс», — пояснює Марина Чайка.
Роботи, представлені на виставці, не взмозі вирішити проблему пошуку себе. Проте вони присвячені саморефлексії та сціленню. Пошук життя в колапсі війни — можливий, потрібно досліджувати.
Власне, що і пропонують зробити харківʼянам протягом наступного місяця. Виставка доступна в культурно-громадському центрі «DRUK» в галереї «Творче нежить» до 11 серпня (з пʼятниці по неділю, 13:00-18:00), а вхід — вільний донат.
Додамо, задумка авторки — підібрати фото і слова, які будуть спонукати до критичного мислення.
Читайте також
- Фільм про вуличного художника з Харкова покажуть на Одеському кінофестивалі. Режисером цієї стрічки є Антон Штука, який відомий своєю документальною роботою про відбудову знищеного після російської окупації будинку в Чернігівській області.