Служба безпеки затримала мешканця Харкова, за даними слідства, який шпигував за позиціями ЗСУ під виглядом прогулянок із собакою.

Про це повідомив речник СБУ Харківщини Владислав Абдула.

Слідством встановлено, що підозрюваний під виглядом прогулянок із собакою намагався виявити місця базування радіолокаційних станцій та зенітно-ракетних комплексів ЗСУ.

«У разі встановлення відповідних координат він мав передати їх окупантам для здійснення вогневого ураження підрозділів українських військ. Однак Служба безпеки зірвала плани агресора завдяки своєчасному викриттю російського інформатора», — прокоментував речник.

СБУ зібрала доказову базу та затримала підозрюваного, коли він намагався приховано сфотографувати периметр одного з об’єктів українських військ.

У нього вилучено мобільний телефон із фотографіями потенційної цілі для повітряного удару РФ. За даними слідства, чоловік — працівник місцевої виробничої компанії, який неодноразово писав у російських Телеграм-каналах про підтримку РФ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили харків’янину про підозру за ч. 2 ст. 114–2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ за можливості їх ідентифікації на місцевості). Наразі він перебуває під вартою. Йому загрожує 8 років тюрми.

Читайте також

  • На Харківщині викрито бухгалтерку, яка підозрюється у співпраці з РФ.