Стосовно співзасновника monobank Олега Гороховського відкрили провадження через можливе поширення персональних даних і розкриття банківської таємниці після публікації фото клієнтки буцімто на фоні російського прапора.

Про це повідомив омбудсман Дмитро Лубінець.

Він зазначив, що Гороховський визнав помилку після розголосу ситуації, однак це не звільняє від відповідальності.

«Я відреагував на ситуацію одразу — відкрито провадження та розпочато перевірку обставин можливого порушення законодавства щодо захисту персональних даних і банківської таємниці», — йдеться у повідомленні.

Що передувало

9 березня співзасновник monobank Олег Гороховський опублікував у соцмережі Threads фото клієнтки, зроблене під час відеоверифікації. Позаду дівчини висів біло-синьо-червоний прапор, через що Гороховський звинуватив її у проросійських поглядах.

Допис Олега Гороховського / Фото: скриншот з відкритих джерел

Згодом громадський активіст Сергій Гнезділов поспілкувався з дівчиною — Катериною Кольб. Вона пояснила, що перебувала в гостях у подруги у Словенії, а на фоні був прапор цієї країни. Від російського він відрізняється наявністю герба у лівій частині полотнища.

За словами Кольб, у 2023 році вона разом із матір’ю виїхала з Харкова до Словенії як біженка. У 2024 році вона переїхала до Німеччини, де проживає нині.

«Я знаходилась вдома у подруги, яка зі Словенії, вона студентка, у неї дійсно висить прапор Словенії. Я не очікувала що відеоідентифікація відбуватиметься так швидко, тож побігла якраз в ту кімнату, де висів прапор», — каже дівчина.

Допис дівчини, яку Гороховський звинуватив у проросійських поглядах / Фото: скриншот з відкритих джерел

Кольб зазначила, що про публікацію Гороховського дізналася від матері та не розуміє звинувачень у прихильності до Росії. Відомо також, що її батько служить у Збройних силах України.

У коментарі для «Громадського» Андрій Кольб повідомив, що був призваний до війська у 2015 році, а після початку повномасштабного вторгнення знову мобілізувався та служив у складі 92-ї окремої штурмової бригади. Після поранення на Харківщині його перевели до тилової частини в Харкові.

Він запевнив, що вся його родина патріотично налаштована.

«Сєпарами ніколи не були в мене ніхто — і я противник, і діти у мене противники теж. Вона завжди була за Україну. Ну це абсурд», — каже батько дівчини.

Оновлено 15:46: виправлено заголовок.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга доповів Президенту України Володимир Зеленський про звільнення семи громадян України, яких утримували у Будапешті.

Читайте також