Село Олексіївка у Лозівському районі планує закупити 17 дронів для сил оборони України за 1 891 800 грн. Про це стало відомо з моніторингу порталу публічних закупівель Prozorro.

Місце постачання товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 64122, Україна, Харківська область, Лозівський район, село Олексіївка, вулиця Центральна, 18. Строк виконання робіт чи надання послуг – 30 квітня 2024 року. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій — 26 березня 2024 року.

Виконавчий комітет Олексіївської сільської ради оголосив тендер на закупівлю:

  • 12 квадрокоптерів DJI Mavic 3 або еквівалент;
  • 3 квадрокоптери DJI Mavic 3 Thermal або еквівалент;
  • 2 квадрокоптери DJI Mavic 3 Pro Fly More Combo або еквівалент.

Наводимо ціни на такі квадрокоптери – наприклад на сайті y.ua один такий коштує понад 217 тисяч гривень, на порталі hotline.ua вартість одного Mavic 3 становить близько 84 тисяч грн, тоді як коптер DJI Mavic 3 Pro Fly More Combo коштує від  88 100 до 135 890 грн.

Журналіст Ґвари намагався отримати більше інформації у приймальні місцевої ради, однак працівники виконкому відмовилися коментувати тендер телефоном сказавши, що нададуть відповідь лише на офіційний запит.

Дещо пізніше у телефонній розмові про підтримку сил оборони розповів сільський голова Олексіївки Анатолій Страхов.

«З початку року за 2,5 місяці ми більш як 4 мільйони гривень передали. Щодо квадрокоптерів, зараз поки що йде закупка. Думаю, що коли буде фактично передача, тоді буде доречно прокоментувати. Поки це намір, це тендер. Ми рішенням сесії виділили ці кошти. Фактично пріоритет громади – це підтримка збройних сил за рахунок скорочення штату», – пояснює Анатолій Страхов.

Олексіївська сільська територіальна громада знаходиться у Лозівському районі Харківської області. Адміністративний центр — село Олексіївка (населення – близько 1,5 тисячі людей). У громаді проживає близько 7 тисяч осіб. У склад територіальної одиниці входить 8 старостинських округів та 25 сіл. Центр громади Олексіївка знаходиться на відстані 100 кілометрів від обласного центра Харкова.

Читайте також

Дергачі на Харківщині передадуть майже 13 млн грн для сил оборони України. Прикордонна з РФ Дергачівська громада планує передати близько 12% бюджету 2024 року силам оборони України, повідомляє Ґвара Медіа.

«Тематика різна»: у Харківській міській раді не можуть обґрунтувати тендер на розміщення в телеефірі програм за 7 млн грн. Замовити планують «послугу з розміщення в телевізійному ефірі телевізійних новин та телевізійних програм різних жанрів» за 6 998 400 грн. 

У Лозовій на Харківщині придбали системи РЕБ «Оберіг» для сил оборони за 1,3 млн грн. У тендері переміг ФОП Ващев Максим Борисович, який запропонував 1 300 000 грн (130 000 грн за одну систему РЕБ).