Служба безпеки України викрила голову районної військово-лікарської комісії, який діяв у змові з працівниками місцевої лікарні та двома посередниками.

Про це повідомив речник обласного управління СБУ Владислав Абдула.

За версією слідства в схемі брали участь колишні працівники військкомату та лікарні, які отримували гроші від «клієнтів» та домовлялися з медиками про встановлення фальшивих діагнозів.

Так, у підроблені документи лікарі вписували нереальні важкі діагнози, які дозволяли клієнтам уникнути призову й можливість виїхати за межі України.

Слідчі з’ясували, що підозрювані пропонували свої послуги навіть особам, які за станом здоров’я не підлягали мобілізації. Вартість послуг від 3 до 5 тисяч доларів. Сума залежала від терміновості та фінансових можливостей клієнтів.

Отримані гроші учасники розподіляли між собою відповідно до «об’єму обов’язків» після кожної оборудки. За даними правоохоронців, підозрювані змогли незаконно заробити 300 тисяч доларів.

СБУ провела 16 обшуків за місцями роботи та проживання фігурантів. Під час обушків вони вилучили понад 30 тисяч доларів, чорнові записи та інші документи.

Затриманим повідомлено про підозру за наступними статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів);
  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення);
  • ч. 5 ст. 27, ч.3 ст.369–2 (зловживання впливом).

Читайте також

  • Готувала проведення псевдореферендуму на окупованій Харківщині: СБУ викрила жінку, яка підтримувала РФ.