Нардеп Андрій Одарченко не зʼявився на судовому засіданні 18 вересня. Тому спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) просить Вищий антикорупційний суд задовольнити клопотання про оголошення його в міжнародний розшук.

Про це повідомили в пресслужбі Центру протидії корупції.

Зазначається, про причини неявки нардеп суд та прокурора не повідомив. Захисники обвинуваченого також не змогли повідомити суду про місце перебування їхнього підзахисного та наголошують на відсутності зв’язку з ним. Зважаючи на це, прокурор у суді ініціював питання щодо стягнення в дохід держави застави, визначеної у якості запобіжного заходу нардепу, накладення на нього грошового стягнення, а також щодо оголошення його в розшук.

Крім того, за попередніми даними детективів Національного антикорупційного бюро (НАБУ) наразі Одарченко незаконно перетнув державний кордон.

САП припускає, що депутат покинув територію України через Закарпатську область. Саме туди Одарченко виїхав у перші дні повномасштабного вторгнення РФ. Там він налагодив тісні стосунки з тодішнім керівником Закарпатської ОДА Віктором Микитою, якого нещодавно призначили заступником Єрмака.

Тож прокурором заявлено клопотання про стягнення внесеної обвинуваченим застави у сумі 15 млн грн в дохід держави та оголошення його в розшук.

Остаточне рішення буде прийняте в суді 19 вересня о 8:00.

Зазначається, Одарченка підозрюють у наданні неправомірної вигоди голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафі Найєму. Метою хабаря, за інформацією судової справи, було погодження агентством виділення коштів з Фонду відновлення на Державний біотехнологічний університет, зокрема на об’єкт в Малій Данилівці на Харківщині.

Більше про цю справу

21 листопада 2023 року Національне антикорупційне бюро України та спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили на спробі підкупу Андрія Одарченка.

Одарченко під час судового засідання заперечив, що давав хабар тодішньому голові Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму. За його словами, на відео, яке слухали в суді, взагалі не його голос, а адвокати наполягали, що «навіть міміка не збігається».

Нардеп визнав контакти з Найємом, але заявив, що той нібито просив навчити його користуватися криптовалютою. Також нардеп заявив, що справа проти нього може бути свідченням «політичних чи якихось інших переслідувань».

22 листопада 2023 року ВАКС обрав нардепу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці та при цьому визначив заставу в 15 мільйонів гривень, яку внесли за нардепа за декілька днів.

Журналісти Ґвара Медіа відвідали одне з судових засідань по цій справі.

Нагадаємо, у 2019 році Одарченко був обраний народним депутатом 9 скликання по 170 округу (Салтівський район Харкова) від партії «Слуга народу». Член Комітету з питань антикорупційної політики.

Водночас 29 грудня 2021 року Одарченка обрали ректором Державного біотехнологічного університету. Оскільки законодавство не передбачає поєднання мандату народного депутата та посади ректора, дія контракту Одарченка, за даними сайту університету, призупинена. Обов’язки ректора виконує Андрій Кудряшов.

В.о ректора Харківського державного біотехнологічного університету Андрій Кудряшов підтвердив журналістам Ґвара Медіа, що нардеп Андрій Одарченко є головою Вченої ради закладу вищої освіти.

Читайте також