Держава-терорист планує побудувати десятки таких в’язниць по всій території.
Тисячі мирних українців утримуються в мережі в’язниць по всій Росії та на окупованих нею територіях України. Там держава-агресор катує їх, застосовує психологічне насилля та примушує до рабської праці. В майбутньому Росія планує створити десятки таких тюрем по всій території країни. Про це 13 липня написали Associated Press, посилаючись на документ російського уряду, який опинився в розпорядженні агентства.
В них, як стверджується, утримуються як військові, і цивільні особи. Багатьох українців окупанти кинули за ґрати навіть без пред’явлення звинувачень. Через жорстоке поводження з ув’язненими AP вказує на порушення Женевських конвенцій.
Видання поспілкувалося з колишніми ув’язненими, які розповіли кореспондентам про тортури: побиття до переломів, удари електричним струмом, імітації задушення. Багато хто стверджував, що був свідком смертей.
«Їх слова, а також супутникові знімки, соціальні мережі, урядові документи та копії листів, доставлених Червоним Хрестом, підтверджують широкомасштабну російську систему тримання під вартою та жорстокого поводження з цивільними особами, яка прямо суперечить Женевським конвенціям», – йдеться в статті.
Крім того, за інформацією AP, сотні затриманих змушували рити окопи та ями для масових поховань. Надалі в’язнів обмінюють на російських солдат, що забороняє міжнародне право.
За даними агенства, наразі на окупованих територіях діє не менше 63 в’язниць. Це можуть бути як справжні тюремні корпуси, так і підвали, в яких утримуються українські громадяни.
AP задокументувало безліч випадків, коли українців відправляли і до російських в’язниць. Таких випадків зареєстровано як мінімум 40. Агентство опублікувало карту в’язниць на основі даних, отриманих від колишніх полонених, української Медійної ініціативи з прав людини та російської правозахисної групи Gulagu.net.
Згідно з розслідуванням AP, кількість українських цивільних українців у російських тюрмах вимірюється тисячами.
Реакцій російських офіційних осіб на публікацію немає.