Позиційні бої тривали вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 30 березня, але підтверджених змін на цій ділянці фронту не було, повідомляють в американському Інституті вивчення війни.
Основною ціллю Росії на цій ділянці фронту є – повна окупація Луганської області та просування на схід Харківщини та північ Донецької області.
Бойові дії велися на північний схід від Куп’янська біля Синьківки, на захід від Кремінної біля Тернів та за 12 км на південь від Кремінної біля Білогорівки.
Начальник пресслужби «Сталевого кордону» (підрозділу, який що діє на Куп’янському напрямку) Іван Шевцов заявив, що російські війська продовжують зосереджуватися на наступальних операціях на Лиманському напрямку і знизили темпи своїх наступальних операцій на Куп’янському напрямку протягом останніх тижнів.
Шевцов заявив, що російські війська наразі проводять поповнення та ротацію невстановлених деградованих підрозділів, які брали участь у наступальних операціях на Куп’янському напрямку перед президентськими виборами в Росії 17 березня.
Речник додав, що російські війська мають на меті вийти до адміністративних кордонів Луганської області на Лиманському напрямку та східного берега річки Оскіл на Куп’янському напрямку.
Траншеї, окопи та бетонні укриття. Як у Харківській області будують фортифікації — фото. На прикордонні Харківської області протягом останніх кількох місяців активізували будівництво оборонних рубежів та створення системи інженерних загороджень для захисту від можливого російського наступу.
Ці роботи ведуться коштом державного бюджету. Якщо українські військові будують сотні кілометрів укріплених окопів уздовж першої лінії фронту, то цивільні підрядники займаються облаштування вже наступних – другої та третьої ліній оборони. За словами начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, фортифікації будують неподалік від кордону з РФ – на Вовчанському напрямку.
Російська ІПСО або реальна загроза: чи буде наступ на Харків найближчим часом. Уже багато місяців ширяться чутки про те, що росіяни готують новий наступ на Харків та Куп’янськ, які підігріваються окремими народними депутатами й міжнародними ЗМІ. Однак чи є реальна загроза повторного вторгнення російських військ на Харківщині та яка ситуація з оборонними укріпленнями — розбиралася Ґвара Медіа.
Читайте також
Російських артилерійських та мінометних ударів зазнали близько 15 населених пунктів Харківщини, зокрема Дворічна, Синьківка та Петропавлівка – начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.