Вже відомо, що росіяни обстріляли центр Харкова 2 січня ракетою Іскандер-М, точна країна виробника якої встановлюється.

Армія РФ 2 січня обстріляла Харків балістичними ракетами Іскандер-М. Наразі проводяться всі необхідні дослідження, аби встановити країну виробника, оскільки маркування на ракетах стерте. Про це під час брифінгу повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Ми зараз проводимо всі необхідні дослідження для того, щоб встановити країну виробника. Попередньо можу сказати, що маркування з цих ракет стерте. Однак те, що ми можемо прогледіти, країна виробник – не Російська Федерація. Коли буде вже більш точна інформація від Генштабу чи ГУР МО, ми повідомимо одразу», – розповів він.

Також начальник ХОВА повідомив, що фіксується модернізація дронів типу «шахед», якими росіяни обстрілюють Харків та область.

«Ворог змінює колір шахедів, модернізує двигуни, типи боєприпасів і висоту, на якій він летить. Однак, кардинальних змін ми не передбачаємо. Була інформація щодо зміни взагалі типу двигуна, наразі ми цього не зафіксували», – заявив Синєгубов.

За його словами, на Харківщині працюють понад сто мобільних вогневих груп ППО. Ця цифра є однією з найбільших серед областей України.

Раніше The Washington Post з посиланням на розвідку Сполучених Штатів Америки повідомив, що Російська Федерація вже обстрілює Україну ракетами, поставленими Північною Кореєю.

Читайте також

  • Синєгубов прокоментував імовірність наступу РФ на півночі Харківщини.
  • Інтенсивність штурмів військ РФ на Куп’янському напрямку знизилася — Синєгубов