Верховна рада створила тимчасову спеціальну комісію, яка вивчатиме використання коштів, спрямованих на облаштування фортифікацій споруд та інженерних загороджень, а також закупівлю безпілотників.

Відповідний законопроєкт № 11282 прийняли в першому читанні, повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

За проєкт постанови проголосували 277 народних депутатів. Головою комісії призначили депутата від «Слуги Народу» Миколу Задорожнього. До складу ТСК увійшли 13 нардепів.

Зазначається, що комісія працюватиме рік, а не пізніше ніж через півроку має бути звіт перед парламентом.

Железняк уточнив, що ТСК має опрацювати питання:

  • потреб сектору безпеки й оборони в безпілотних літальних апаратах та формування державного замовлення на виробництво та закупівлю безпілотних літальних апаратів;
  • аналізу практики розподілу, передачі, постачання та взяття на баланс безпілотних літальних апаратів військовим частинам та підрозділам ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань;
  • облаштування фортифікаційних споруд, інженерних загороджень на лінії зіткнення та цільового використання коштів виділених на їх облаштування.

Що відомо про фортифікаційні споруди

3 травня Міністерство оборони повідомило про завершення зведення фортифікацій на п’яти напрямках. Йдеться про п’ять областей, включно з Донецькою, де тривають активні бої.

На Харківщині роботи тривали на чотирьох напрямках — із півночі до сходу. «Сумський напрямок, північ прикордонна, північно-східний напрямок — Вовчанський, Куп’янський та Луганський на Ізюмщині. Ці напрямки є пріоритетними, де і ведеться будівництво фортифікаційних споруд. Робота буде продовжуватись. Ми маємо завдання від президента про нові напрямки. Вони мають на меті завадити ворогу в реалізації намірів на тих напрямках, що я зазначив», — сказав очільник ХОВА Олег Синєгубов.

На їх будівництво було виділено понад 1,7 мільярда гривень, з яких 72 мільйони з обласного бюджету.

11 травня командир підрозділу ЗСУ Денис Ярославський заявив, що на Харківщині першої лінії фортифікацій та мін просто не було.

«Ворог вільно увійшов у сіру зону, по всій лінії кордону, яка в принципі не мала бути сірою! За 2 роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус 3 поверхи! А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це або божевільна крадіжка, або навмисний саботаж! Тепер ми знову втрачаємо людей, території і робимо те, що вже робили у вересні 22-го» — сказав він.

Ситуацію щодо оборонних споруд також прокоментував керівник Центру протидії дезінформації РНБО України Андрій Коваленко:

«Стосовно оборонних рубежів хотів сказати, дуже багато маніпуляцій на цій темі. Просто хочу сказати, що ДЗОТи та інші оборонні рубежі безпосередньо на смузі кордону з ворогом будувати неможливо було б. Тому що вся техніка та всі інженери просто б знищувалися ворогом, його дронами, його артилерією. Лінії оборони вибудовані на Харківщині, вони є. Детальніше — дуже скоро. Деякі відео вже з’являлися, але детальніше розкажуть про них. І це, повірте, декілька ліній оборони. Дуже надійно».

Нагадаємо, що очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов заявив, що на його доручення має відбутися засідання, де всі учасники будівництва фортифікаційних споруд в області прозвітують про виконані роботи.

Читайте також

  • Компанії, які зводили фортифікації на Харківщині, прозвітують щодо виконаних робіт