Верховна Рада до кінця поточного тижня планує ухвалити зміни до закону про нацменшини, необхідних для виконання євроінтеграційних вимог України.

Про це в Парижі повідомила віцепрем’єрка з питань європейської інтеграції Ольга Стефанішина, пише Укрінформ.

«Ми в першу чергу комунікували з національними спільнотами, це був майже рік діалогу, і ми розуміли їхні очікування, їхні потреби — і цей закон їх задовольнить. Він враховує також висновки комісії, тобто ми знайшли вирішення найболючіших питань», — зазначила Стефанішина.

Зокрема йдеться про зміни до спеціального законодавства про повноваження органів місцевого самоврядування щодо взаємодій з національними спільнотами та зміни стосовно освіти. Ці кроки є обов’язковими передумовами для отримання Україною офіційного статусу кандидата в члени ЄС.

«Українські парламентарі вирішили не відтягувати ці рішення, аби не давати можливості для подальших спекуляцій щодо спроможності України впорядкувати своє законодавство згідно з вимогами ЄС», — йдеться в повідомленні.

Як повідомлялось раніше, Верховна Рада має виконати чотири євроінтеграційні вимоги до весни наступного року. Зокрема йдеться про зміни до законів про нацменшини, Конституційний суд, а також посилення незалежності САП та збільшення штату НАБУ.

Читайте також

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Україна виконала більш як 90% реформ, які від неї очікували. ЄК рекомендувала країнам-членам Євросоюзу розпочати переговори про вступ України.