Провокація чи захист прав? Що відомо про конфлікт блогера та ТЦК у Запоріжжі

Фейк. Запорізького блогера намагалися «кудись забрати» співробітники ТЦК та СП

Василина Гав'як - 28 Квітня 2024 | 11:15

Нещодавно у мережі ТікТок з’явилося відео, на якому у Запоріжжі чоловік підходить із запитаннями до співробітників ТЦК та СП, внаслідок чого між ними зав’язується суперечка. Блогер заявляє про перевищення повноважень співробітниками ТЦК та СП. Що насправді сталося далі у нашому матеріалі. 

Що сталося?

Чоловік, який у соцмережах представляє себе колишнім поліцейським, веде блог, у якому розповідає про роботу в поліції, а також нібито відстоює права чоловіків призовного віку перед співробітниками ТЦК та СП. Так, нещодавно на вулиці у Запоріжжі він підійшов до співробітників ТЦК та СП та спробував розпочати конфлікт. На відео можна побачити, що співробітники ТЦК намагалися звернутися по допомогу до поліції та зазначають, що не бажають спілкуватися з блогером. Після чого триває короткий діалог:

Блогер: «Повістки комусь виписували сьогодні?»

ТЦК та СП: «Ну це вже не ваша справа»

Блогер: «Як це не ваша? А людей кошмарити ваша?»

ТЦК та СП: «Все, до побачення»

Блогер: «Що до побачення? От такі, як ви, людей кошмарять»

Після того, як співробітники ТЦК та СП пішли, автор відео бере коментар у чоловіка на кріслі колісному, який свідчить, нібито співробітники ТЦК намагалися блогера кудись забрати.

Ми не можемо надати посилання на першоджерело відео, яке надійшло до нас у бот ПЕРЕВІРКА, адже автор його видалив, проте відео вдалося зберегти (архів) користувачам мережі Facebook.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Реакція ТЦК та СП

У Запорізькому обласному ТЦК та СП відреагували (архів) на подію та зазначили, що невідомий чоловік намагався спровокувати співробітників, а потім записав «постановочний коментар» людини у кріслі колісному.

Також у ТЦК повідомили, що наразі готується заява до відповідних державних органів стосовно інформаційної діяльності блогера, яку в центрі комплектування назвали «спрямованою на дискредитацію ЗСУ» та «перешкоджанням виконанню визначених завдань ТЦК і СП».

Реакція блогера

Блогер видалив не тільки відео, яке спровокувало скандал у мережі, а й інші відео, на яких він так само підходив із запитаннями до військовослужбовців. Натомість опублікував (архів) відеозвернення до ТЦК, у якому просить вибачення за свої дії та запевняє, що більше подібних відео не буде. Та наголосив:

«Цими роликами, я просто хотів показати, що реально в нас є нормальні хлопці. В нас нормальні люди ходять…»

Своєю чергою ми також звернулися з інформаційним запитом до Головного управління Національної поліції в Запорізькій області щодо кваліфікації дій блогера. Очікуємо на відповідь у визначений законом термін.

Тож, інформацію про спробу співробітники ТЦК та СП «кудись забрати» запорізького блогера спростували і у пресслужбі запорізького ТЦК та СП та безпосередньо сам блогер.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.