Наразі заведено приблизно 13 кримінальних справ проти колишніх членів МСЕК на Харківщині. Люди проти яких заведені кримінальні проводження – відстороненні та знаходяться під слідством.

Про це під час брифінгу повідомили директорка департаменту здоров’я Харківської обласної військової адміністрації Тетяна Деменко та заступник начальника ОВА Олена Логвинова.

З 1 січня 2025 року запрацює електронна система, і зазначається, що ніхто з колишніх голів МСЕК, які нині функціонують, не зможе приєднатися до експертних команд.

Реформа МСЕК

18 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон про ліквідацію медико-соціальної експертної комісії та запровадження нової системи з 1 січня 2025 року. Цьому передувало викриття масштабної корупційної схеми Хмельницького МСЕКу.

З нового року проведення експертизи на встановлення інвалідності чи ступеню непрацездатності проводитимуть спеціальні експертні команди лікарів у 300 закладах охорони здоров’я, які людина разом зі своїм лікарем зможе обрати самостійно.

Систему планують зробити повністю електронною, аби мінімізувати «бюрократію» та корупційні ризики. Встановлення статусу інвалідності спроститься і скоротиться. Відтепер замість МСЕКу діятиме експертна команда з лікарів медичного закладу. За рішенням закладу команда медиків складатиметься від 10 до 50+ людей.

Команда підбиратиметься за принципом випадкового добору під кожну справу відповідно до профілю справи. Ніхто з голів МСЕК не зможе приєднатися до експертних команд. Фіксуватиметься позиція кожного лікаря та спільне рішення, яке підписується електронним підписом кожного лікаря.

Пацієнтові також дозволено мати представника та фіксувати процес оцінювання у відео- або аудіоформаті.

Детальніше з новою системою оцінювання можна ознайомитися на сайті МОЗ.

Читайте також

  • Харківщина долучилася до реформи МСЕК: облрада затвердила відповідне рішення.
  • До 10% від усіх прокурорів України мають статус людей з інвалідністю.