У Міністерстві енергетики України поки не розглядають питання щодо підвищення тарифів на електроенергію, про це повідомив очільник міністерства Герман Галущенко.

Після наймасштабнішої атаки Росії на українську енергетичну інфраструктуру 22 березня рішення щодо перегляду тарифів на електрику для населення нині не розглядають.

Стосовно тарифів, я теж багато про це говорив. Ми підіймали минулого року і це допомогло нам прожити зиму.

«З погляду забезпечення електроенергії, теплом зараз у мене нема рішень на столі. Нема навіть розуміння про що говорити, тому що нам треба дефектувати і зрозуміти обсяг. Навіть ті цифри які звучать, які я в пресі читав, вони різні та досить умовні. Вони просто пальцем у небо. Тому ми пройдемо зараз, розберемо всі завали, подивимося, дефектуємось, зрозуміємо наслідки. Зрозуміємо скільки це в грошах і тоді повернемося до цього питання», – сказав Галущенко.

Протягом останнього року відбулося значне збільшення вартості послуг ЖКГ – за даними Держстату середні тарифи зросли на 13%.

Найбільше зросла ціна на електроенергію – тариф для споживачів збільшився на 69,7%, подорожчавши до 2,64 гривні за кВт-год. Тоді як раніше – до червня 2023 року, ціни становили 1,44 гривні за кВт-год за споживання до 150 кВт-год на місяць і 1,68 гривні за кВт-год за більшого обсягу споживання.

Крім електроенергії, відчутно зросли в ціни послуги зі вивозу сміття (на 8,7%), управління багатоквартирними будинками (на 2,7%), каналізації (на 0,7%) та водопостачання (на 0,8%). 

У 2024 році українці платять за газ, гарячу воду і тепло за тими ж тарифами, що були й цьогоріч. Водночас після скасування мораторію, яке може відбутись 2025 року, підвищення цін уникнути і на ці послуги не вдасться.

На цю тему