Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт № 9432 «Про застосування англійської мови в Україні», який передбачає офіційно закріпити статус англійської як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

Зокрема, закон містить норму про показ англомовних фільмів у кінотеатрах мовою оригіналу із субтитрами.

У 2025 році таких фільмів має бути не менш ніж 50%, у 2026 році — не менш ніж 754, а з 2027 року все англомовні фільми в кінотеатрах мають йти в оригіналі з українськими субтитрами. При цьому держава буде відшкодовувати глядачам кошти за квитки на сеанси англомовного кіно із субтитрами.

Після цього представники кіноіндустрії порушили питання, чи взагалі залишиться український дубляж, чи він повністю зникне.

Голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв прокоментував для «Детектор медіа», що поки спільної думки щодо демонстрації фільмів англійською паралельно з фільмами в дубляжі чи замість них. Тому проводитимуть ще обговорення.

Водночас депутат вважає, що ініціатива не вб’є український дубляж, оскільки він залишається обов’язковим для телебачення, а також його дедалі частіше додають стримінгові платформи на кшталт Netflix і Apple TV.

Також Микита Потураєв додав, що відкритим залишається питання щодо дитячого контенту та доступності фільмів у кіно для людей із поганим зором.

Про законопроєкт № 9432

У документі йдеться про різні інновації, володіння англійською мовою для багатьох категорій держслужбовців, поліцейських, податківців та інших. Посадовці повинні будуть складати екзамени на знання мови.

Також передбачається доступ до безоплатних іспитів матимуть усі українці, але не частіше ніж на чотири місяці.

У сфері культури також пропонують дублювати англійською мовою афіші, а також написи в державних та комунальних музеях.

Читайте також

  • Президент подав до Ради законопроєкт, що передбачає святкування Різдва 25 грудня.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!