Уже вчетверте в Україні вручили премію Women in Arts, яка відзначає досягнення жінок, які працюють у сфері культури та мистецтва.
Цьогоріч нагороджували за два попередні роки, оскільки у 2022 церемонія не відбулася через повномасштабне вторгнення. Премія Women in Arts. The Resistance пройшла під гаслом «Вогонь запеклих не пече».
Також мала додатковий критерій відбору «внесок у перемогу», що враховує діяльність у військовій, волонтерській, культурній чи будь-якій іншій сферах, що наближає перемогу України. Цей критерій додався до загальних вимог: професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання.
Переможниць визначали у восьми номінаціях: Візуальне мистецтво, Музика, Театр, Кіно, Література, Культурний менеджмент, Журналістика та Особлива відзнака за важливий внесок в українську культуру.
Лауреатками премії стали:
Жінки у візуальному мистецтві: Алевтина Кахідзе
Художниця з 2014 року працює над темою війни, акцентує увагу на соціокультурних явищах та процесах. Висвітлює війну в Україні, веде освітню, дослідницьку, дипломатичну роботу в Україні та Європі.
Жінки в музиці: Алла Загайкевич
Композиторка, виконавиця, організаторка міжнародних проєктів електроакустичної музики «Електроакустика». Серед її найвагоміших проєктів останніх років — сучасна опера «Вишиваний. Король України», музика до фільмів «Будинок «Слово».
Жінки в театрі: Ніна Захоженко
Представниця сучасної української драматургії. Вистави за її текстами можна побачити у Львові, Дніпрі, Харкові та Києві, а також на сценах різних театрів світу.
Жінки в кіно: Аліна Горлова
Режисерка-документалістка. Її відомі роботи: «Явних проявів немає», «Цей дощ ніколи не скінчиться». Під час повномасштабного вторгнення розпочала волонтерську діяльність, а також із перших днів фіксувала події як кінорежисерка.
Жінки в літературі: Галина Крук
З початку 2014 році постійно пише й рефлексує на теми втрат, смертей, насильства, їздить до прифронтових зон допомагати військовим і місцевим мешканцям.
Жінки в культурному менеджменті: Юлія Ваганова
В. о. директора Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. ЇЇ внесок у розвиток Музею Ханенків та Мистецького Арсеналу, оцінюють як неймовірно високий прояв фаховості.
Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях: Анастасія Платонова
Журналістка видання LB.ua. Від початку повномасштабного вторгнення просуває тему зміни погляду світу на українську й російську культури в контексті деколонізації.
Особлива відзнака — Юлія Сідорова з позивним «Куба»
Парамедикиня ЗСУ, очільниця медслужби жіночого ветеранського руху Veteranka.
Women in Arts – це незалежна премія, заснована у 2019 році Українським інститутом та ООН Жінки в Україні у рамках руху солідарності за ґендерну рівність HeForShe.
- Парамедикиня Юлія Паєвська стала лауреаткою премії Держдепартаменту США International Women of Courage.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.