Прага вирішила передати Україні 20 трамваїв та 2 автобуси, більшість надійде у Харків, щоб замінити втрачені внаслідок обстрілів.

Про це повідомив міський голова чеської столиці Зденек Гржиб.

Оператор громадського транспорту Праги передасть Україні через громадську організацію People in Need 20 трамваїв та два автобуси, які використовувалися у місті, а зараз списуються. 

«Автомобілі, які більше не можуть обслуговувати пасажирів у Празі, знайдуть необхідне застосування в іншому місці. В Україні через вторгнення непроханого російського диктатора вщент розгромлено багато трамваїв та автобусів. Таким чином ми підтримуємо відбудову українських міст, щоб біженці від війни могли якнайшвидше повернутися до своїх домівок», – зазначив мер столиці Зденек Гржиб. 

Усі трамваї направлять до Харкова, а автобуси – до Хмельницького. За словами мера, транспорт вирушить в Україну кількома партіями. Темпи будуть залежати від завантаженості логістичного маршруту та безпекової ситуації. Перша партія транспорту вирушить в Україну найближчими днями чи тижнями.

Нагадаємо, влада Харкова розпочала встановлювати зупинки громадського транспорту, які за потребою зможуть виконати роль бомбосховища.