Попри війну 38% керівників малого й середнього бізнесу планують найняти більше персоналу цьогоріч, – про це йдеться у дослідженні Payoneer щодо малого й середнього бізнесу в Україні. 

Разом з тим 43% власників малого й середнього бізнесу зберегли всіх працівників, а 20% – більшість із них.

Одна з причин – 32% змогли утримати всіх своїх клієнтів, а 24% – зберегли більшість з них. При цьому 72% малих і середніх підприємств не мали плану врегулювання кризових ситуацій до початку повномасштабної війни.

70% українських підприємств, що працюють з іноземними клієнтами, продовжують працювати під час повномасштабної війни. Ще 22% продовжують працювати частково. 

Найбільшими проблемами з якими зіткнулися бізнеси: 35% – фінансові труднощі й 29% високий рівень стресу серед працівників.

Для підтримки своїх співробітників, п’ята частина власників перемістили компанію у безпечніші регіони, а 17% видали одноразові виплати. Для підтримки ментального здоров’я своїх співробітників в умовах сильного стресу, 16% керівників надавали безкоштовну психологічну допомогу.

Також 84% власників малого й середнього бізнесу вважають, що волонтерство та допомога армії змогли підвищити командний дух компанії у складний період.

Платформа Payoneer опитала для цього дослідження понад 4200 власників бізнесу, які працюють з іноземними клієнтами.

Нагадаємо, що 41% ІТ-спеціалістів бояться втратити роботу.