Однак, запровадження реєстрованого цивільного партнерства підтримує лише 28,7 опитуваних.

70,4% українців вважають, що ЛГБТК+ люди повинні мати ті ж самі права, що й інші громадяни України. Про це стало відомо з результатів опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Також, згідно з опитуванням, зменшилася частка тих, хто ставиться до ЛГБТК+ негативно, і побільшало тих, хто не може визначитися зі своєю позицією.

Однак, підтримують запровадження реєстрованого цивільного партнерства для одностатевих пар, передбаченого законопроєктом 9103, 28,7% українців. Байдуже ставляться до цього 25,6%, негативно — 35,7%. 

«Таким чином, більше половини українців/ок не мають заперечень проти цього. Якщо два роки тому розрив між тими, хто підтримує цивільне партнерство для одностатевих пар, і тими, кому це не подобається, складав 18,3% на користь останніх, то у 2024 році він скоротився до 7%», – ідеться в повідомленні.

Учасники опитування також позитивно ставляться до участі ЛГБТК+ у захисті України від російської агресії, частка тих, хто поставився до цього негативно, скоротилася до 7,1%.

Згідно з результатами соцопитування, більш позитивне ставлення продемонстрували жінки та молодь. Зокрема, що стосується запровадження цивільного партнерства для одностатевих пар, то серед жінок частка позитивних відповідей (32,3%) практично дорівнює кількості негативних (32,4%). Серед молодих людей віком 18-29 років рівень підтримки цивільного партнерства (37,3%) вже значно перевищує негативне ставлення (24,9%), і схожі результати були отримані для людей віком 30-39 років: 37,5% проти 33,2%, відповідно.

Нагадаємо, у центрі Києва 16 червня відбулася хода за права людей КиївПрайд-2024. Акція пройшла в столиці вперше від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, її відвідало близько 500 людей. Інформація про місце та час стали відомими за декілька годин до події. Журналісти Ґвара Медіа долучилися до ходи — фоторепортаж можна переглянути за посиланням.

На цю тему

Законопроєкт про реєстровані партнерства підтримали Міноборони та Мін’юст. Міноборони підтримало проєкт закону про реєстровані партнерства, а Мін’юст готує до нього правки до другого читання.

У Харкові запустили кампанію на підтримку ЛГБТК+ військових. До міжнародного дня протидії гомофобії в Україні запустили кампанію на підтримку ЛГБТК+ військових. Зокрема на вулицях Харкова, Києва та Львова розмістили постери з обличчями українських захисників та захисниць, що належать до ЛГБТК+.