154 920 ФОПів створили жінки за 10 місяців 2024 року в Україні, наразі частка жінок серед усіх новостворених ФОПів складає 61%. А частка жінок-директорів у 2024 році зросла до 34%.
Про це повідомили в Опендатабот.
Зазначається, що кількість ФОПів, які відкривають жінки, збільшується кожного року. Так, у 2023 році частка складала 57%, а до початку повномасштабної війни цей показник не перевищував 51%.
Так, станом на листопад цього року у Харківській області 59,4% нових ФОПів відкрили жінки.
Найбільше нових справ відкривають жінки на Сумщині (63,3% нових ФОПів — жінки), Полтавщині (63,2%), Хмельниччині (63,1%), Одещині (63,1%) та Київщині (62,6%).
Найнижча частка реєстрацій припадає на прифронтові та окуповані регіони. У Луганській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях цей показник коливається від 50% до 57,8%.
Переважна більшість підприємців відкриває ФОПи у сфері надання інших індивідуальних послуг — 89%. За цим КВЕДом лідують перукарні та салони краси — 94%, та діяльність із забезпечення фізичного комфорту (переважно, йдеться про масажні салони, солярії, спа та лазні тощо).
Інші популярні галузі підприємництва серед жінок включають виробництво одягу (85%), освіту (82,3%) та надання соціальної допомоги (81,5%).
Варто зауважити, що один ФОП може працювати у кількох сферах одночасно.
Цього року зросла не тільки частка жінок-фопів, а й жінок-директорів новостворених компаній — 34%. У жовтні цей показник сягнув рекордних 38,8%.
На Харківщині частка жінок-директорів скдає 34,1%, а найвища зафіксована у Чернігівській (38,8%), Донецькій (37,4%) та Дніпропетровській (37,2%) областях.
Нагадаємо, що напередодні Уряд затвердив експериментальний проєкт для навчання та працевлаштування жінок у тих сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені.
За словами народного депутата Олексія Гончаренка, у пояснювальній записці до цього проєкту зазначається, що через повномасштабне вторгнення в Україні виник дефіцит кадрів, але роботодавці готові залучати жінок на «нетипові посади».
Уряд публікує перелік професій для навчання жінок для майбутнього працевлаштування, серед них — токар, столяр, слюсар, водій тролейбуса, оператор котельні, тракторист та інші.
Читайте також
- В Харкові серед добровольців, які звертаються до ТЦК та СП, приблизно 10% жінок.
- На Харківщині не вистачає понад 20 тисячі вчителів у школах.