Повідомлення щодо підготовки російських військових до наступу на Харків є «частиною ворожої кампанії пропаганди страху», ця інформація не відповідає дійсності.
Про це зазначає Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони.
«У Росії немає ресурсів для наступу на Харків. Усі їхні байки про готовність до оточення міста розраховані на внутрішню та зовнішню аудиторію, і є частиною кампанії «пропаганда страху», — зазначає керівник ЦПД РНБО, лейтенант Андрій Коваленко.
У Центрі наголошують, що РФ може лише тероризувати Харків обстрілами та залякую новим наступом.
Нагадаємо, що після президентських виборів у РФ, російське військове й політичне керівництво розмірковує над планами «щонайменше захопити Харків». Про це пише російське видання «Медуза» з посиланням на близькі до Кремля джерела.
Журналісти видання зазначають, що російські високопосадовці переконані, що «армії Російської Федерації під силу взяти Харків, проте подальше просування вглиб України вважають складнішим». Водночас про ухвалення рішення щодо наступу на Харків наразі немає. Редакція «Медузи» знаходиться за межами Росії.
Разом із тим, британське видання The Economist пише, що з настанням літа зростає загроза нового масштабного наступу російських окупаційних військ по всій довгій лінії фронту.
Автори статті вказують, що весна принесла на фронт призупинення бойових дій через неможливість техніки просуватися вологою землею. Однак це може тривати не довго. З приходом літа є побоювання, що Росія розпочне новий великий наступ, як це було минулого року. «І здатність України стримати його цього разу виглядає набагато менш ймовірним, ніж тоді. Саме тому їй необхідно терміново мобілізувати більше військ і побудувати більш надійну оборону на лінії фронту», — йдеться в матеріалі.
Президент України Володимир Зеленський інтерв’ю CBS сказав, що наразі ситуація краща, аніж два-три місяці тому, коли був великий дефіцит артилерійських боєприпасів та різних видів озброєння. «Ми зовсім не бачили великого, величезного контрнаступу з боку Росії», — сказав Зеленський.
Водночас він вважає, що українські військові можуть бути не готові до ще одного наступу РФ. За його словами, широкомасштабна атака очікується приблизно наприкінці травня чи в червні. Для подальшого стримування російської армії українським військовим потрібні нові постачання озброєнь та снарядів.
Нагадаємо, що на Харківщині будуть фортифікаційні споруди. Основні напрямки – Куп’янський та Лиманський. Очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов також додав, що не варто забувати про північ. Бєлгородський напрямок може розглядатися Росією як перспективний, а також Сумський, тому Харківщина фактично укріплюється та підвищує обороноздатність по всьому периметру регіону.
Зараз триває будівництво опорного пункту, ходів сполучення, бліндажів, також облаштовують укріплення та різні бетонні споруди для ведення вогню.