Служба безпеки заочно повідомила про підозру жінці, яка ймовірно «очолювала» кадровий підрозділ в окупаційній адміністрації Харківської області. Про це повідомили в СБУ.
За даними слідства, підозрюваною виявилася 42-річна мешканка м. Вовчанськ, яка до повномасштабного вторгнення РФ працювала на різних посадах в органах державної влади на території району. Проте у 2022 році, під час окупації міста, перейшла на бік ворога і добровільно обійняла посаду районного «центру зайнятості».
«До її обов’язків входила організація функціонування органів РФ на окупованій території. Вона організовувала для підлеглих «курси підвищення кваліфікації» по російській нормативній базі. А також консультувала «роботодавців» у відповідності до російського законодавства», — пояснили в СБУ.
Досудовим слідством було встановлено, що за вказівкою окупантів підозрювана брала участь у складанні програм зайнятості для населення. Вона розробляла план соціально-економічного розвитку Вовчанського району при РФ. Жінка також готувала завідомо неправдиву інформацію для російських медіа про «соцзахист безробітних з боку окупаційної влади».
Напередодні контрнаступу ЗСУ в 2022 році підозрювана переїхала до Росії, тож зараз переховується від слідства. В СБУ обговорюють питання щодо оголошення її у розшук.
Слідчі заочно повідомили фігурантці про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
- ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).
У разі підтвердження цих звинувачень, їй загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Раніше Харківська обласна прокуратура визнала винним 55-річного чоловіка у колабораційній діяльності. Під час окупації Ізюма місцевий житель свідомо пішов працювати на ворога. Наприкінці березня 2022 року він обійняв посаду «директора коммунального предприятия Благоустройство города Изюма».
Читайте також
- У Харкові повідомили про підозру жителю міста, який, за інформацією прокуратури, просив росіян ще більше обстрілювати територію України, а по західній частині держави завдати ядерного удару. Підозрюваним виявився 37-річний чоловік, який у 2023 році був активним учасником однієї з проросійських груп у Телеграмі.
- «Не треба було бомбити Бєлгород»: харків’янку судитимуть за підтримку РФ. За даними слідства, продавчиня на ринку ТЦ «Барабашово» систематично серед своїх колег висловлювала проросійську позицію.