Харківська обласна прокуратура визнала винним 55-річного чоловіка у колабораційній діяльності. Його позбавили волі на 5 років та права обіймати посади в органах місцевого самоврядування на строк 10 років.

Прокурори довели, що під час окупації Ізюма місцевий житель свідомо пішов працювати на ворога. Наприкінці березня 2022 року він обійняв посаду «директора коммунального предприятия Благоустройство города Изюма».

До повномасштабного вторгнення РФ на територію України він працював інженером з безпеки руху КП «Благоустрій міста Ізюма». Проте від російських загарбників отримав «підвищення».

На «руководящей должности» він проводив наради, надавав працівникам вказівки щодо їх діяльності, приймав на роботу працівників, організовував видачу заробітної плати у російських рублях та виконував інші адміністративно-господарські функції як «директор».

У листопаді 2022 року правоохоронці затримали чоловіка в Ізюмі. До винесення вироку фігурант перебував під вартою.

У судовому засіданні він свою вину визнав частково. Триває строк на апеляційне оскарження.

Колаборанта, який очолював підприємство в окупованому Ізюмі, ув'язнили до 5 років / Фото: Харківська обласна прокуратура
Колаборанта, який очолював підприємство в окупованому Ізюмі, ув’язнили до 5 років / Фото: Харківська обласна прокуратура

Колабораційна діяльність

Частина 5 статті 111-1 Кримінального Кодексу України:

  • Добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, або добровільне обрання до таких органів, а також участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території або публічні заклики до проведення таких незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території.

— караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Усього на Харківщині повідомили про підозру вже понад 1000 особам у рамках проваджень за фактами державної зради, колабораційної діяльності, поширення інформації про переміщення ЗСУ.

Прокуратура оголосила 182 підозри за фактами державної зради, 738 через колабораційну діяльність, 61 підозра оголошена особам, які співпрацювали з Російською Федерацією. Також 39 підозр оголошено за поширення інформації про переміщення підрозділів Збройних Сил України.

Усього, за інформацією Фільчакова, уже направлено обвинувальні акти стосовно 717 осіб. Наразі судом розглянуто та призначено покарання 382 особам, з них засуджено 338 колаборантів, 16 зрадників та 17 коригувальників вогню.

Читайте також

  • Співробітника «Укрзалізниці» підозрюють у колабораціонізмі
  • У прокуратурі повідомили кількість порушень законів та звичаїв війни РФ на Харківщині
  • Коригував ракетні удари по Харківщині: СБУ затримала колишнього строковика ЗСУ за підозрою