З початку навчального року розпочала роботу школа у харківському метро – понад тисяча учнів мають можливість відвідувати уроки офлайн.
«Перш за все на щастя жодної проблеми [з навчанням у метрошколах – прим.авт.] не виявлено. Аж дивно. Все було враховано та продумано таким чином, щоб було максимально комфортна і вчителям, і школярам, і батькам. Тому хочу сказати, що попит дуже великий і сьогодні кожного дня хочуть записатись дедалі більше школярів і їхні сім’ї та родини бачать, що це дуже позитивно», – коментує очільник Харкова Ігор Терехов.
Мер додав, що можливості метрополітену обмежені, адже має бути комфортно дітям та пасажирам підземки. Місто планує відкрити ще одну школу на станції метро Академіка Павлова, адже на це є попит. Зараз під землею навчається 1153 дитини.
Метрошкола на п’ятьох станціях у Харкові працює у дві зміни: першокласники розпочинають навчання у першу зміну з 9 до 12 години, далі середня школа навчається з 13 до 16 години.
У шкільних класах встановили нове освітлення, металопластикові вікна і двері, системи рекуперації повітря, шумоізоляцію та покращені санітарні умови у туалетних кімнатах. Для зручності учнів організовано довіз до школи автобусами, які забиратимуть дітей біля їхніх шкіл та доставляють до метро.
Читайте також
У «метрошколі» Харкова навчається близько 1% всіх школярів. У місті загалом навчається 112 тисяч школярів, 50% з них перебувають або за межами України, або в інших регіонах країни, стільки ж знаходяться в обласному центрі.
Перший дзвоник у метро. Як школярі у Харкові зустрічають День знань. У метрополітені для учнів початкових та 11-х класів провели символічну лінійку. Її відвідало близько 400 дітей з усіх районів Харкова.
У Харкові планують побудувати укриття на 450 учнів. Міський голова Ігор Терехов зазначив, що це укриття виключно для школярів і буде знаходитися в одному з районів Харкові на пришкільній території. Вартість такого бомбосховища становитиме 56 мільйонів гривень.