За підтримки Чехії та інших західних партнерів, в Чугуївські громаді оновили 3 медичні заклади, які тепер оснащені сучасним обладнанням на загальну суму понад 500 тис. доларів. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Відтак, у місцевому відділенні Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф замінили дах, утеплили фасад, встановили альтернативне джерело опалення. Також відремонтовали стіни, підлогу, вікна, двері, та інженерні мережі. Від західних партнерів центр отримав меблі, обладнання, комп’ютерну техніку, текстильні вироби. Попри небезпеку, яка лишається в населеному пункті через близькість до фронту, 48 медпрацівників продовжують свою роботу тут. Мова йде про 1 лікаря та 17 фельдшерів, які обслуговують населення не лише Чугуївського, а й Ізюмського, Куп’янського та Харківського районів.
Це стосується і Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини у с. Кочеток. У будівлі так само замінили дах, вікна, інженерні мережі. Від Чеської республіки отримали обладнання на загальну суму понад 300 тис дол. для трьох кабінетів: терапевтичного, гінекологічного та малої хірургії одного дня. Тут первинна медична допомога надається майже 4 000 мешканцям селища Кочеток, а також переселенцям з інших населених пунктів.
З місцевого бюджету профінансували також капремонт трьох кабінетів Амбулаторія сімейної медицини в цій же місцевості. Від Чехії заклад отримав обладнання на загальну суму понад 200 тис. дол. для чотирьох терапевтичних кабінетів.
Загалом, на думку Синєгубова, оновлені медичні заклади в Чугуївській громаді мають стати прикладом можливостей співпраці українських регіонів з міжнародними партнерами.
Раніше кабінет Міністрів України виділив понад 218 млн грн на реконструкцію 5 укриттів у медичних закладах Харківщини. Ці гроші планують направити до Близнюківської, Зміївської, Золочівської лікарень, а також двох харківських – №17 та закладу швидкої невідкладної медичної допомоги.
З початку повномасштабного вторгнення в Україні було пошкоджено 1618 медзакладів та ще 214 зруйновані повністю й відновленню не підлягають. За словами міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка, відновлення української медичної системи у найближчі 10 років потребує понад 14 мільярдів доларів.
Читайте також
- З початку повномасштабного вторгнення в Україні пошкоджено понад 1,5 тисячі медзакладів. Найбільших руйнувань зазнали медзаклади на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі.
- У різних регіонах України повністю або частково вже відновлені 878 об’єктів медзакладів. Це медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали незначних ушкоджень: вибиття вікон, знищення покрівлі чи пошкодження фасаду.