Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов не зміг відповісти на запитання про те, що відбувається з освітою на окупованих територіях Харківщини.
У тимчасовій окупації станом на січень 2023 року на території Харківської області знаходилося 29 населені пункти та ще 3 села знаходяться в сірій зоні. Ці місця розташовані на сході Куп’янського району у Дворічанській громаді. До війни там працювало 13 освітніх закладів.
Ґвара Медіа запитала у начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова про освіту в цих закладах та уточнити яка кількість дітей та вчителів залишається на окупованих територіях.
«З окупованими територіями зв’язку наразі немає. Скажіть, ну як там може впроваджуватися освіта. Ми несемо відповідальність перш за все за деокуповану територію. Там [на окупованих територіях – прим. авт.] ідуть військові дії тощо. Ми можемо нести та брати на себе за організацію навчального процесу, евакуацію, медичні послуги після деокупації. Наразі зв’язку там немає», — прокоментував начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
На запитання про кількість дітей та вчителів на території Харківщини, які контролюються окупантами начальник ОВА не зміг відповісти.
Читайте ще
Майже 40% шкіл Харківської області мають укриття. Укриття різного ступеню підготовленості мають 325 закладів загальної середньої освіти на Харківщині, про це у відповіді на запит Ґвара Медіа повідомили у Харківській ОВА.
Облаштування укриттів у школах Харкова оцінюється у 6 мільярдів гривень. При цьому за орієнтовними підрахунками, аби облаштувати повноцінні укриття в навчальних закладах, які відповідають ДБН лише для Богодухівського та Красноградського районів на Харківщині коштуватиме близько 2 мільярдів гривень.
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!