У Харкові в закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році здобувають освіту 110 943 особи, про це у відповіді на запит журналіста Ґвара Медіа повідомило Міністерство освіти і науки України.

Понад 3 тисячі школярів у Харкові навчаються очно, про це на брифінгу за підсумками навчального року розповіла  керівниця департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко.

«У нас є п’ять станцій метрополітену, протирадіаційне укриття в школі №173 та підземна школа. Загалом навчається 3146 дітей, але ми працюємо над розширення осередків у метрополітені, протирадіаційному укритті та плануємо будівництво нових підземних шкіл. Наразі в Харкові перебувають 54 тисячі дітей, всього за мережею ми навчаємо 104 тисячі дітей. Якщо брати 104 тисяч, це десь 8%», – пояснювала Деменко.

Беручи до уваги дані від Міносвіти та порівнюючи дані, які надала директорка департаменту освіти місцевої ради, можна дійти до висновку, що цьогоріч близько 2,8% дітей у Харкові мають доступ до навчання офлайн.

За інформацією МОН, у місті скорочується кількість учнів: якщо цьогоріч навчалося майже 111 тисяч дітей, минулого навчального року було 120 157 осіб.

Дитинство під час війни

Російська армія вбила чи поранила на Харківщині 389 дітей. Протягом останніх днів дві дитини – хлопчик і дівчинка віком 12 років – постраждали внаслідок ракетного обстрілу Харкова 30 травня, ще 8 дітей – поранені внаслідок російського ракетного удару по Балаклії Харківської області.

За даними дитячого фону ООН із захисту прав та інтересів дітей UNICEF, майже 2 000 дітей загинули або отримали поранення з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

На цю тему

Удар РФ по Харкову: чотири загиблих, 25 поранених, серед яких діти. 30 травня о 23:50 армія РФ завдала удару по Новобаварському району міста. Пролунало щонайменше 5 вибухів. Російська ракета влучила в житлову забудову. Загинуло 4 людини, 25 — поранені. Пошкоджено понад 20 будинків.

Як у Харкові школярі святкують останній дзвоник — фото. Харківські школярі святкують останній день навчання у змішаному форматі: в метрошколі та укриттях – офлайн, а в інших школах онлайн.