Служба безпеки оголосила підозру мешканцю Ізюма за роботу в окупаційній поліції.

Про це повідомив речник СБУ Владислав Абдула.

За даними слідства, після окупації Ізюма, чоловік отримав «посаду» в незаконному правоохоронному органі — так званій «народній поліції».

Зазначається, що спочатку підозрюваному запропонували очолити відділ боротьби з незаконним обігом наркотиків, а згодом підвищили та призначили в. о. начальника «Ізюмського відділення поліції № 2».

«Обіймаючи псевдопосаду, зловмисник чергував на блокпостах, де перевіряв документи громадян та оглядав транспортні засоби, приймав участь у незаконних обшуках місцевих мешканців. Також він допитував місцевих мешканців, щоб отримати необхідну інформацію для окупаційної адміністрації», — додав речник СБУ.

Крім того, підозрюваний агітував до співпраці з незаконним органом та особисто відбирав кандидатів на роботу в незаконному правоохоронному органі. Напередодні деокупації чоловік втік з Ізюма разом із росіянами й наразі переховується від українського правосуддя.

Слідчі СБУ заочно повідомили жителю Ізюма про підозру за ч.7 ст.111–1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Йому загрожує позбавлення волі на строк від 12 до 15 років.

Читайте також

  • Працювала в пенсійному фонді: підозрюють жінку з Куп’янська-Вузлового.