На онлайн-платформах з’явилась чимало псевдороботодавців, які залучають кандидатів до участі в сумнівних шахрайських схемах під виглядом звичайної роботи. 

На Work.ua вже видалили понад 600 вакансій шахраїв.

«На тлі падіння ринку праці у війну частка пропозицій роботи від шахраїв збільшилась, чим підсвітила проблему. Шукачі почали частіше скаржитися на вакансії, які вводять в оману та заважають пошуку надійної роботи. Тому у Work.ua вирішили заблокувати нечесних роботодавців і видалити їхні вакансії. У той час як тисячі українців втратили роботу, якість вакансій важливіша за дохід від таких роботодавців», – йдеться у повідомленні. 

Лише за серпень Work.ua заблокував майже 500 вакансій від «шлюбних агенцій та стрімінгових майданчиків», а в жовтні близько 100 криптошахраїв. 

Попри те, що їх заблокували на платформах з пошуку роботи, вони досі продовжують вводити в оману людей у соцмережах.  

Які шахрайські вакансії варто оминати? 

  • Шлюбні агенції. Зазвичай маскуються під перекладацькі компанії, пропонують високу заробітну плату без знання англійської мови. 
  • Стрімінгові сервіси. Публікують вакансії «Блогер, ведуча ефірів/трансляцій, стрімер, модель», теж обіцяють високі доходи, без досвіду, потрібно мати лише харизму та вміння підтримати розмову.
  • Криптошахраї. Позиціюють себе як фінансові, аутсорсингові, консалтингові компанії, маркетингові/рекламні агенції. Але ніякої інформації або відгуків про них немає. Опис вакансії може мати помилки та недбале оформлення. Готові брати на роботу людей від 18 років навіть без досвіду, але з бажанням розвиватись. Пропонують вкласти гроші в біржові інвестиції. Зазвичай у них є бази людей, які, наприклад, колись інвестували в криптовалюту. 

Щоб не потрапити на шахраїв потрібно:

  • читати відгуки про компанію;
  • не переказувати нікому гроші;
  • не надсилати паспортні дані та  код вашої банківської картки;
  • не реєструватися на невідомих сервісах;

Надійні роботодавці не соромляться відкрито говорити про себе й надавати потрібну інформацію, особливо якщо це великі міжнародні компанії. Не буває великих грошей без досвіду роботи.